Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z klawiaturą [opóźnienia i czasowy brak reakcji]

28 Sie 2008 00:16 12731 7
  • Poziom 12  
    Witam,
    Rozpocznę od tego, że przeszukałem google. Rezultat był dość mizerny.
    Dodam, że chodzi o klawiaturę od laptopa.

Opis problemu:
    Mianowicie od kilku dni borykam się z problemem: Przycisk "S" nie działa poprawnie. Tzn. wciskam "S" i komputer nie reaguje, jakbym nic nie wcisnął. Kiedy wcisnę go znowu nadal nic. Krótka seria kilku-kilku nastu naciśnięć i już "S" działa normalnie. I już normalnie działa pod warunkiem, że będe wciskać "S" co jakiś czas. nie liczyłem dokładnie ale po pewnym okresie czasu "S" zasypia i znowu trzeba kilka razy je wcisnąć.

Metoda postępowania:
    1. reflashowałem bios - nie pomogło i mam najnowszy
    2. to nie wina windowsa, na płycie instalacyjnej linuxa ten sam problem
    3. to nie wina aplikacji (jw)
    4. wyczyściłem pod klawiszem też nic

Nie mam chwilowo narzędzi, żeby wykręcić klawiaturę z laptopa (HP nx6125). Według mnie wygląda to jakby było słabe połączenie od "s" do taśmy i jak już zaskoczy i impuls przeskoczy to działa i jak zanika to przestaje i trzeba rozruszać "S", zanim zadziała. Jest to dość niewygodne i bardzo irytujące.
    Zwracam się do Was gdyż wolałbym uniknać sytuacji gdzie kupie nową klawiaturę a okaże się, że to wina płyty głównej czy czegoś innego.
    Proszę od odpowiedz

Edit: Znalazłem coś podobnego
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1074386
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1055645

Jednak nie wiem czy to na pewno to gdyż rozumiem, że tam klawiatura w ogóle nie działała. U mnie nie zaskakuje tylko jedna litera.
    Oby jednak to nie było to samo gdyż nie dysponuje żadnym takim sprzętem a moja wiedza elektroniczna jest na strasznie niskim poziomie.

Proszę mimo to o wskazówki, gdyż może przydadzą się w oddaniu sprzętu do jakiegoś serwisu
  • Poziom 12  
    Mimo wszytko było by miło jakby ktoś odpisał
  • Poziom 40  
    Jeżeli mysz i klawiatura działa z dużym opóznieniem w notebooku należy sprawdzić czy czasem nie jest to wina elektroniki akumulatora który jest obsługiwany przez ten sam kontroler czyli wyjąć akumulator i sprawdzić pracę na samym zasilaczu.
  • Poziom 26  
    To raczej nie będzie sprawa baterii, a samej wbudowanej klawiatury- może coś dostało się między gumkę stykową i klawisz nie zawsze działa. Zrób prosty test i podepnij klawiaturę pod USB, jeśli nie masz odwiedź kolegę.
    Tego typu problemy to czasem sprawa oprogramowania kontorlera klawiatury, zreguły wgrywanego razem z biosem. Jeśli już wgrałeś najnowszy to raczej wykluczamy tę ewentualność.
  • Poziom 12  
    satgal: nie, mysz i klawiatura działa dobrze, tylko przycisk "s" jest nie w pełni sprawny.

jurek1980: próbowałem czyścić gumkę ale nie mogę jej wyciągnać palcami, jest jakby przylepiona. ale chyba to nie "coś" pomiędzy gumką, bo jak już klawisz zaskoczy raz to już pisze się nim leciutko tak jakby nigdy nie było z nim problemu. więc chyba to nie coś blokującego go bo jak zresetuje komputer problem jest z nowu - lub jeżeli nie pisze "s" powyżej 5 minut.
    Klawiaturę USB załatwiam, ponieważ wygooglowałem oraz pytałem się obsługi klienta jak mogę sprawdzić co jest nie tak. Powiedziano mi, że najłatwiej sprawdzić podpinajać klawiaturę USB. Jeżeli będzie działać to raczej wina klawiatury wbudowanej, jeżeli nie to płyty głównej. Na allegro znalazłem moją klawiaturę 60-70 zł niestety. Załatwiam też komplet torx-ów i może sprawdzę czy coś z tasiemką nie jest ale wątpię, żeby aż 1 klawisz szwankował z powodu tasiemki. w Ciągu najbliższych dni postaram się napisać jak się zachowywała klawiatura usb i rozkręcanie lapka coś dało.
    Mam nadzieje, że znajdzie się grono które jeszcze zaglądnie w ten temat i odpisze
  • Poziom 12  
    No więc:
    1. klawiatura USB działa poprawnie
    2. Udało mi się skołować torxa i rozkręcić lapka:
    - klawiatura ma troche włosków pod nią między metalową częścią a powłoką przezroczystą i nie zabardzo wiem jak do niej się dostać, próbowałem nawet odkleić tą osłonkę ale widać, że jest ona przyklejona jakimś specjalnym klejem więc darowałem sobie.
    - przeczyściłem tasiemkę troche
    - wycząsłem co się dało

czy jest jakaś domowa metoda na wyczyszczenie klawiatury ?

Jakieś sugestie? ("S" zaczeło z czasem działać coraz gorzej, a teraz znowu jest lepiej już nie laguje jak wcisne kilka razy i nie lecą mi same "ssssss" przez chwile
  • Poziom 26  
    Niestety wszystko wskazuje na zużytą klawiaturę, coś jest nie tak z gumką stykową. Moje doświadczenie na ten temat jest takie - dalsze grzebanie w gumkach czy ściąganie klawiszy po kilka razy tylko pogarsza sprawę. Ale każdy przypadek jest inny i może Tobie uda się to przeczyścić. Tak czy siak przy próbach grzebania miej na uwadze zakup nowej klawiatury.
  • Poziom 12  
    Kupiłem nową, w wersji UK niestety, wymieniłem, działa już któryś tydzień. :)