Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenze, regulacja momentu obrotowego

28 Sie 2008 12:04 1897 3
  • Poziom 13  
    Witam

Nie mam doświadczenia z falownikami LENZE, dlatego tez zapytuję czy ktoś z was robil aplikację na falownikach LENZE z regulacja momentu obrotowego, na napędzie 8200 vector.
    Muszę zrobić to tak że po przekroczeniu jakiegos momentu napęd powinien zwolnic albo nawet stanąć tak aby nie uszkodzić nawijanego materiału. Zastanawiałem się czy można zrobić to przez ograniczenie prądu, ale ta opcja jest ustawiana na sztywno, a ja potrzebuję mieć regulację w zakresie dostępną z np. pulpitu.
    Manual podaje zę jest dostępna regulacja momentu obrotowego dzięki zaimplementowanemu regulatorowi, ale niesty nie powiedzieli jak to zrobić :P

wiecie jak ugryść temat ?

pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Wykorzystaj konfiguracje tzw. wałka pływającego lub jak kto woli dancera.
    Do Lenziaka 8200 będziesz jeszcze potrzebował najprawdopodobniej moduł standard tzn z wejsciem analogowym. do wejscia podłączysz np potencjometr albo czujnik analogowy. patent prosty jak świat i sprawdzony.
  • Poziom 13  
    pracuje z tymi falownikami można zastosować dwa sposoby na zasadzie czujnika odległości który mierzy odległość np. materiału od czujki i im bliżej tym bardziej zwalnia lub dołączyć potencjometr do dancera który będzie podnoszony lub opuszczany przez materiał i będzie regulował obrotami ja mam oba rozwiązania i działają prawidłowo a co wybierzesz to zależy od tego jaki materiał nawijasz i czy nie będzie przeszkadzała rolka :)