Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit oraz serwokontroler SK18

28 Sie 2008 15:11 2718 5
 • Poziom 9  
  http://www.centrumxp.pl

  []..Dzięki funkcji Zdalny Pulpit (Remote Desktop) w Windows® XP Professional, mamy możliwość zdalnego kontrolowania naszego komputera z innego biura, z domu lub podczas podróży. Oznacza to, że możemy korzystać z danych, aplikacji i zasobów sieciowych dostępnych na naszym komputerze biurowym, pozostając faktycznie poza biurem..[]

  chciałbym sie dowiedzieć czy jeżeli uruchamiam dany program na komp. stacjonaym przez laptopa połaczonych zdalnym pulpitem to program uruchamia sie w zasobach laptopa czy komp stacjonarnego?
  bo jezeli program uruchomi sie w zasobach komp. stacjonarnego to podczas budowy robota z laptopa mamy mniej roboty z pisaniem programu do komunikacji między komputerami bo wtedy zostaje nam tylko pisac program pod serwokontroler itp.


  i jeszcze jedno

  Serwokontroler Sommer Technologies SK18 jest pierwszym tego typu urządzeniem produkowanym przez polską firmę. Umożliwia sterowanie osiemnastu serw jednocześnie za pomocą komputera PC lub mikrokontrolera.
  Parametry:

  - sterowanie 18 serw jednocześnie
  - zakres 180 stopni dla serw standardowych
  - rozdzielczość 1000 pozycji
  - 20 prędkości
  - zasilanie 4,5V - 6V
  - komunikacja z PC przez RS232
  - oprogramowanie ServoDJ
  - wymiary 4x5 cm

  W zestawie:
  - Kontroler SK18
  - Płyta z oprogramowaniem ServoDJ
  - Kabel RS232 do PC
  - Instrukcja obsługi z opisem protokołu transmisji

  czyli moge podlaczyc do tego tylko i wylacznie serwomechanizmy? i tylo na 4-5V?

  i jezeli chcialbym napisac prog w C++ cięzko by bylo ? [znam troche c++
  czy polecacie napisac prog w innym jezyku\?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Programy uruchamiane na pulpicie zdalnym korzystają z zasobów komputera zdalnego. Także jeśli podłączysz do stacjonarnego komputera ten sterownik serw i przez pulpit zdalny uruchomisz program ServoDJ to będziesz mógł kontrolować sterownik przez internet.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Co do kontrolera, tylko serwomechanizmy i tylko na 4,8-6V (chociaż 7,2V chyba też by poszło).
  Teoretycznie powinieneś też móc podłączyć zwykły silnik DC przez regulator modelarski, ale nie słyszałem, żeby ktoś próbował.

  Program w C++ do czego? Do sterowania tym kontrolerem? Bez większego problemu. W dziale programowanie ogólne notorycznie jest temat o sterowaniu COMem z C++ w windowsie. Bierzesz gotowy kod i już masz 50% roboty. Reszta to przeczytanie dokumentacji kontrolera i wysyłanie odpowiednich poleceń na port com.
 • Poziom 9  
  ;/ szkoda ze takie niskie napiecia;/ podwoziem do robota ma byc taki samochód dla dzieci na akumulator :arrow: a moze na przekazniku?
 • Poziom 14  
  Wszystko zależy co chcesz zrobić. Po pierwsze co to ma być za robot? Jeśli konstrukcja oparta na serwach modelarskich, to niestety trzeba zapewnić odpowiednie zasilanie (5V). Możesz użyć stabilizatora i obniżyć napięcie akumulatora, ale przy 12V będziesz miał duże straty.
  Natomiast jeśli to ma być jakaś inna konstrukcja, to niestety trzeba będzie zrobić własny sterownik (układ z mikrokontrolerem).
 • Poziom 9  
  po prost potrzebuje pod ten serwokontroler podłączyc jeden silnik mocniejszy cos ok 12v lub 24 słuzacy do napędu a reszta silnikow pracowala by na normalnie na 5v do obracania kamery itp i własnie jest problem bo przekaznik odpada poniewaz przekaznik gdy załączy silnik bedzie pracowal na najwyzszych obrotach ..ja potrzebuje z regulacje prędkosci