Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother HL-5250-nie widzi toneru

strato 28 Sie 2008 15:17 6970 3
  • #1 28 Sie 2008 15:17
    strato
    Poziom 15  

Jak wyżej- po włożeniu oryginalnego NOWEGO bębna z NOWYM tonerem cały czas świeci się Status Led na czerwono oraz Toner Led na żólto i nie można niczego wydrukować nawet stronki testowej czy demo?przejrzałem cała drukarkę wyczyściłęm styki i... nie znalazłem nic podejrzanego-pomysły mi się wyczerpały....
    -nadmienię tylko że drukarkę dostałem właśnie z takim samym objawem ze starym bębnen i starym tonerm...serwisówki na elektrodzie do tej drukarki też nie znalazłem...proszę pilnie o pomoc i pozdrawiam serdecznie_Strato

0 3
  • #2 28 Sie 2008 23:57
    grek01
    Poziom 15  

Kolego a w tonerze z boku z prawej strony nie ma białej zapadki? Jak Jest to przesuń ja. Bedzię Ci stawiał opór ale przesuwaj nic nie uszkodzisz. Tylko tak z czuciem. Napewno pomoże jak jest.

0
  • #3 29 Sie 2008 11:34
    strato
    Poziom 15  

dzięki za odzew
    -jest zapadka ale niebieska i ona blokuje toner w bębnie....nie wiem czy własnie o to ci chodziło?zadnej białej nie ma -są jeszcze jakieś pomysły?pozdrawiam_ Strato
    ps.tam jest(w drukarce nie w bębnie) czujnik optyczny po obu stronach bębna i wygląda na to że prześwietla cały wkład...

znalazłem jeszcze chyba ten tzw reseter z lewej strony wkładu z tonerem-chyba o to ci chodziło-postaram sie tym pobawić

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

problem rozwiązany
    -jak się okazuje w większości drukarek Brothera we wkładzie z tonerem jest ten tzw.reseter i w tym przypadku jak i poprzednim przyjął niewłaściwa pozycję-powodem tego jest sprężynka znajdująca się pod nim i ustalająca właściwą pozycję, która pewnie zsunęła sie z zaczepu w/w resetera-po właściwym ustawieniu oba wkłady toneru z bębnem(stary i nowy) pracują poprawnie bez wcześniej opisanych indykacji LED-zamykam temat i dziękuję za jednak słuszne sugestie dla Grek01-pozdrawiam wszystkich na forum_Strato

1
  • #4 29 Sie 2008 20:49
    grek01
    Poziom 15  

Nie ma problemu.Ważne ze działa. Miałem coś podobnego kiedyś.

0