Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolne kopiowanie z CD/DVD na HDD

Mariousz1 28 Sie 2008 15:28 1178 3
  • #1 28 Sie 2008 15:28
    Mariousz1
    Poziom 15  

Witam,
    mam nową nagrywarkę DVD, kiedy chcę coś skopiować z płyty CD/DVD to mi to bardzo wolno idzie (1200 kB/s) sprawdzane w total commanderze.
    Zużycie procesora w trakcie kopiowania wynosi 45-55% na 1 i 2 rdzeniu w procesorze (Intel Core 2 Duo E8400). W moim poprzednim komputerze zużycie procesora w trakcie kopiowania wynosiło 5-6% i leciało o wiele wiele szybciej.
    Tak samo jak chcę coś nagrać, żadna płyta nie chce się nagrać poprawnie, w połowie po prostu przerywa i płyta do wyrzucenia.
    Muszę ją sprawdzić jeszcze u kogoś na innym komputerze, bo to chyba coś nie gra w komputerze.
    Zaznaczyć muszę że podczas kopiowania kursor myszki tak jak by się ciął.

Komputer to:
    Płyta główna DFI X38, 2GB Ram, 2x500GB 32MB cache Seagate RAID 0 stripe, Procesor E8400.

-1 3
  • #2 28 Sie 2008 20:38
    tomsyty

Poziom 26  

Sprawdź czy nie masz ustawionego przypadkiem trybu PIO (menedżer urządzeń | kontrolery IDE - zakładam że nagrywarka nie jest na SATA - szukaj we właściwościach poszczególnych kanałów). Możesz też odinstalować kanał i uruchomić ponownie komputer.

0
  • #3 28 Sie 2008 22:45
    EBC41
    Poziom 28  

Dodatkowo jak masz podpiętą tą nagrywarkę (tak w ogóle co to za sprzęt? Model interfejs?). Jak IDE to musi być podpięta na osobnym kanale jako master i najlepiej nie mieć żadnych innych urządzeń "na taśmie". No i to co pisał poprzednik (tamto jest w zasadzie w takiej sytuacji najważniejsze)

0
  • #4 24 Wrz 2008 09:58
    Mariousz1
    Poziom 15  

Witam problem się rozwiązał...
    Reinstalka systemu znów Serwice Pack 3 i nadal wolne kopiowanie z napędów optycznych

2 Reinstalka systemu tym razem SP2 i już wszystko działa tak jak powinno nie wiem o co w tym chodzi ale działa :)
    Pozdrawiam

0