Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna '96 1,8 duże obroty na jałowym

28 Sie 2008 16:55 4479 7
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Auto jak w temacie fenix 5
    Po odpaleniu trzyma 1500 obr/min po chwili IACV zaczyna burczeć jak rozklekotane trafo i obroty lecą do 2500 a nawet 3000 obr/min.
    Ponoć stało się po strzale gazu
    Przepustnica, TPS, czujnik temp. MAP, szczelność dolotu OK
    Ma trochę luzu na osi przepustnicy ale to szczegół
    czego się czepiać?
  • Moderator Samochody
    ja bym wyjął i obejrzał ten IACV
  • Poziom 28  
    Ja bym stawiał na IACV.Skoro hałasuje to kwalifikuje się do wymiany. Osobiście sprawdziłbym napięcie do IACV podczas gdy hałasuje.Może gdzieś ma upływ napięcia i wariuje.
    Zapomniałem napisać, po wymontowaniu sprawdzałem go i działa prawidłowo, po wypięciu wtyki podczas pracy obroty spadną ale i tak wisi na 1500, zasilanie dostaje prawidłowe
  • Moderator Samochody
    to musi być coś co wybuch gazu uszkodził uszczelka pod kolektorem, serwo, zgięta przepustnica, ale to wszystko domyślam się sprawdzone?
    Uszczelka dobra, przepustnica prosta, serwo hmmm... nie tu problem.
    Z jakiej racji wysterowuje tak IACV że podnosi obroty które i tak są na wolnych za wysokie.
    Ogólnie problemy dwa: wysokie obroty na jałowym, dwa podnoszenie obrotów przez IACV
  • Poziom 11  
    Miałem też coś takiego w Lagunie 2.0 F3R. Po wystrzale obroty na jałowym szły ostro w górę. Sprawdziłem chyba całą elektronikę, przepustnicę i.t.d.. Przyczyna była prozaiczna. Podczas wystrzału "zsadziło" zaślepkę z króćca który znajduje się na kolektorze ssącym. Ciśnienie spadało, z czujnika ciśnienia bezwzględnego szedł sygnał i komp. zwiększał obroty.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto