Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do bramy BFT, jest jakis sposob?

Fosters 28 Sie 2008 18:49 8787 7
  • #1 28 Sie 2008 18:49
    Fosters
    Poziom 2  

Witam. Tak, byl juz podobny temat ale ja mam troche inny problem. Wprowadzilem sie do domu wielorodzinnego z parkingiem, ktorego strzeze brama. Dostalismy pilot firmy BFT, Mitto 02 (identyczny jak ten w temacie Link). Drugiego pilota nie chca nam dac, poniewaz na jednego mieszkanca, rodzine przysluguje jeden kontroler. Kupilem drugi w sklepie z nadzieja, ze zadziala - niestety, nie dziala. Czy jest jakis sposob (majac oryginal) aby "przystosowac" nowy pilot do bramy oprocz skradania sie w nocy do radioodbiornika i programowania go? Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc, sugestie.

0 7
  • #2 28 Sie 2008 21:37
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Przytoczyłeś link z podobnym tematem. Czy wypróbowałeś to co tam proponują?
    Pozdrawiam

0
  • #3 28 Sie 2008 22:26
    Fosters
    Poziom 2  

Pomoc w tamtym temacie dotyczy (jezeli dobrze zrozumialem) programowania radioodbiornika do ktorego nie mam dostepu, tzn. mam ale rozkrecanie centralki raczej nie wchodzi w rachube... to nie jest moja prywatna wlasnosc.

0
  • #4 03 Wrz 2008 23:18
    szczupx
    Poziom 19  

Żeby wprogramować pilota do systemu, musisz mieć fizyczny dostęp do centrali. Gdyby się dało wprogramować zdalnie, toby każdy mógł się dostać do systemu.
    "Sklonować" pilota się nie da - zmienne kody itede itepe.

1
  • #5 06 Wrz 2008 20:38
    dioda1000
    Poziom 27  

Cytat:
    "Sklonować" pilota się nie da - zmienne kody itede itepe

Z tym się zgadzam.
    Cytat:
    jest jakis sposob?

Dwa "inteligentne" nowe piloty ;)

poz. dioda

0
  • #6 06 Wrz 2008 21:25
    toksoplazmoza
    Poziom 11  

Dokodowanie pilotów (nowych) jest nie możliwe (patrząc z punktu widzenia użytkownika) bo wtedy każdy mógłby to zrobić w tym osoby nie powołane. Na terenie np. wspólnot mieszkanoiwych zarządzanych przez liczące się na rynku BOM-y specjalnie blokuje się odbiorniki aby administrator budynku miał pełną kontrolę czyje oraz jakie pojazdy wjeżdżają na teren posesji!

0
  • #7 29 Maj 2009 15:13
    artur.heise
    Poziom 15  

szczupx napisał:
    Żeby wprogramować pilota do systemu, musisz mieć fizyczny dostęp do centrali. Gdyby się dało wprogramować zdalnie, toby każdy mógł się dostać do systemu.

Mój napęd bramy garażowej BFT umożliwia taki "myk" - warunek jest taki, że masz już jednego wprogramowanego pilota i za jego pomocą programujesz napęd.

[EDIT]
    A robi się to tak:

http://www.gates.uk.com/sites/default/files/Registering%20your%20new%20keyfob.pdf

:D

0
  • #8 29 Maj 2009 17:08
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  

witam

kontroluje osiedla i przyjeżdzam z programatorem i robie reset odbiornika i dogrywam piloty z pamięci programatora.Wszystko wraca do normy :D.
    ewentualnie instaluje odbiornik z blokadą i mam spokój bez dojazdów i kontroli. :D

2