Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot do bramy BFT, jest jakis sposob?

Fosters 28 Aug 2008 18:49 9825 7
 • #1
  Fosters
  Level 2  
  Witam. Tak, byl juz podobny temat ale ja mam troche inny problem. Wprowadzilem sie do domu wielorodzinnego z parkingiem, ktorego strzeze brama. Dostalismy pilot firmy BFT, Mitto 02 (identyczny jak ten w temacie Link). Drugiego pilota nie chca nam dac, poniewaz na jednego mieszkanca, rodzine przysluguje jeden kontroler. Kupilem drugi w sklepie z nadzieja, ze zadziala - niestety, nie dziala. Czy jest jakis sposob (majac oryginal) aby "przystosowac" nowy pilot do bramy oprocz skradania sie w nocy do radioodbiornika i programowania go? Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc, sugestie.
 • #2
  mariann
  Level 37  
  Witam
  Przytoczyłeś link z podobnym tematem. Czy wypróbowałeś to co tam proponują?
  Pozdrawiam
 • #3
  Fosters
  Level 2  
  Pomoc w tamtym temacie dotyczy (jezeli dobrze zrozumialem) programowania radioodbiornika do ktorego nie mam dostepu, tzn. mam ale rozkrecanie centralki raczej nie wchodzi w rachube... to nie jest moja prywatna wlasnosc.
 • #4
  szczupx
  Level 19  
  Żeby wprogramować pilota do systemu, musisz mieć fizyczny dostęp do centrali. Gdyby się dało wprogramować zdalnie, toby każdy mógł się dostać do systemu.
  "Sklonować" pilota się nie da - zmienne kody itede itepe.
 • #5
  dioda1000
  Level 28  
  Quote:
  "Sklonować" pilota się nie da - zmienne kody itede itepe

  Z tym się zgadzam.
  Quote:
  jest jakis sposob?

  Dwa "inteligentne" nowe piloty ;)

  poz. dioda
 • #6
  toksoplazmoza
  Level 11  
  Dokodowanie pilotów (nowych) jest nie możliwe (patrząc z punktu widzenia użytkownika) bo wtedy każdy mógłby to zrobić w tym osoby nie powołane. Na terenie np. wspólnot mieszkanoiwych zarządzanych przez liczące się na rynku BOM-y specjalnie blokuje się odbiorniki aby administrator budynku miał pełną kontrolę czyje oraz jakie pojazdy wjeżdżają na teren posesji!
 • #7
  artur.heise
  Level 16  
  szczupx wrote:
  Żeby wprogramować pilota do systemu, musisz mieć fizyczny dostęp do centrali. Gdyby się dało wprogramować zdalnie, toby każdy mógł się dostać do systemu.


  Mój napęd bramy garażowej BFT umożliwia taki "myk" - warunek jest taki, że masz już jednego wprogramowanego pilota i za jego pomocą programujesz napęd.

  [EDIT]
  A robi się to tak:

  http://www.gates.uk.com/sites/default/files/Registering%20your%20new%20keyfob.pdf

  :D
 • #8
  ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
  Level 17  
  witam

  kontroluje osiedla i przyjeżdzam z programatorem i robie reset odbiornika i dogrywam piloty z pamięci programatora.Wszystko wraca do normy :D.
  ewentualnie instaluje odbiornik z blokadą i mam spokój bez dojazdów i kontroli. :D