Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki glośnik niskotonowy do subwoofera max - 180zl ?

28 Sie 2008 20:11 1485 12
  • Poziom 9  
    witam
    mam wzmacniacz Technicsa 40 wat rms na kanal napisane jest na nim 8~16ohm wiec chyba potrzebuje glosnika 8 ohmowego...lecz wczesniej mialem popiete dwie stare kolumny universum rms 4 ohm i na okolo 4/5 glosnosci nic sie nie przesterowywalo ;)chyba ze dalem basu wiecej niz na polowe to charczalo ale to raczej wina wieku glosnikow
    wiec pytanie do was koledzy - glosnik ma lepiej miec 4 czy 8 ohm ?
    podlaczalem tez subwoofer brata z glosnikiem Hanssen 8ohm(niby 150wat rms ;D) gra superr;))) (zakupiony kilka lat temu za 70zl) przy pelnej mocy i pelnym basie nic nie harczy oraz co wazne glosno gra i taki wlasnie bym chcial, lecz nie chce mi go sprzedac a w internecie nie ma takiego i podobnych z tej firmy w sprzedarzy wiec suba musze zrobic sobie sam...duzy wybor jest z 4 ohm glosnikow do car audio ale nie jestem pewien czy to wogole bedzie grac a tonsile raczej maja pasmo od 60hz,piankowe zawieszenie i ogolnie to sa brzydkie wiec szukalem i znalazlem dwa glosniki voice craft(firma ma cos wspolnego z hanssenem), BLG i Monacor
    dodam ze slucham tylko polkiego hh i nieraz pop
    prosze o rady i pozdrawiam
    - 1000db

Dodano po 3 [minuty]:

dolaczam adresy glosnikow ktore znalazlem :
    allegro.pl/item422984251_glosnik_niskotonowy_voice_kraft_30cm_12.html

.allegro.pl/show_item.php?item=422983633

/allegro.pl/item425463989_1010_tytan_wysoka_jakosc_2_4_8_ohm_dwucewkowy.html

monacor.djshop.pl/_monacor/produkt/2118,monacor.html

dolaczam rowniez glosnik od kolumny jbl...brat mi mowil ze do subwoofera sie on nie nadaje lecz prosilbym tez was o ocene

Dodano po 1 [minuty]:

allegro.pl/item421634681_glosnik_niskotonowy_do_jbl_e100.html

Dodano po 3 [minuty]:

tu jest jeszcze tanszy nie wiem czym one sie roznia
    allegro.pl/item421634943_glosnik_niskotonowy_do_jbl_es100.html
  • Poziom 10  
    Po pierwsze należy zwrócić uwagę na parę rzeczy min.:
    - Ile masz miejsca na subwoofer (maksymalne wymiary tuby do niego)
    - Jaki typ obudowy ( bas - refleks, zamkniętą itp.)
    - Jaki bas chcesz mieć bardzo niskie częstotliwości czy wyższe basy
    - Jakiego rozmiaru ma być głośnik ( myślę ze chodzi ci o 12” głośniki)
    - Jaka impedancja ( to już powiedziałeś)

Jak już na tym się zastanowisz musisz znać parametry podstawowe głośnika TS (Thielle’a-Small’a). Dzięki nim będziesz mógł wyliczyć obudowę do swojego głośnika tak, aby grał on najlepiej ( Służy do tego program WinISD beta (w podstawowej wersji alfa w rozszerzonej) możesz go pobrać z tego linku www.linearteam.dk/default.aspx?download=winisd

Parametry TS mówią nam jaki typ obudowy pasuje nam do danego głośnika nie pamiętam na to wzór, ale w tym programie pokazuje nam jaki jest zalecany tym obudowy przy wyborze obudowy w programie.

Jeśli chcesz mogę wybrać Tobie głośnik i obliczyć obudowę, następnie podać wymiary i jak obudowa ma być wystrojona. Bo mam już z tym małe doświadczenie.

Tutaj masz link do zdjęcia,opisane sa tam typy obudow i ich małe specyfikacje. http://www.wrzuta.pl/pliki/hyMSmbntZt/
  • Poziom 9  
    niktore podstawowe rzeczy juz zrobilem:)

mam zrobiony juz duzy subwoofer(nie okragla tube) z otworem 10", moge wyciac na 12" a litrarz jezeli bedzie potrzebny mniejszy to moge poprostu z tylu skrocic
    program juz sciagnelem i gdy kupie glosnik trzeba bedzie wyliczyc i skrocic skrzynie ;)
    i czytalem ze do hh to raczej br powinien byc

wiec jak wybiore glosnik to poprosze cie o pomoc co do budowy :)dzieki

narazie musze wiedziec ile glosnik ma miec ohm i wybrac go

lubie gdy bas jest niski ale tez nie samo dudnienie - na equalizerze 30hz daje na okolo 3/4 a 60hm 2/4 i tak mi sie podoba :)
  • Poziom 17  
    Najlepiej by było gdybyś jednak wyciął otwór na 12" głośnik.Niby to niewiele ale różnica bardzo odczuwalna:-).Głośnik bierz 8 ohm bo na takim twój wzmacniacz odda najwięcej mocy.
    Weź jeszcze taki głośniczek pod uwagę:
    http://allegro.pl/item423903231_gdn32_450_8_450_w_rms_8_ohm_stx_zamiennik_tonsil.html

Znajomy ma na nim suba i jak naprawdę mocniej podkręci to się nie dobrze człowiekowi może zrobić:-)
  • Poziom 9  
    heh:) no i lepszy wyglad niz te tonsile na ktore patrzalem
    a twoj znajomy ma jakis mocny wzmacniacz ? bo moje 40 wat to nie rewelacja...i nie wiem czy da z nim rade
  • Poziom 17  
    Ma go podpiętego pod wzmacniacz Technicsa który ma coś ponad 100W na kanał...W pełni mocy jego nie wykorzystasz ale te 40 W już go ruszy i zagra a z czasem jeśli zechcesz możesz sobie dorobić albo dokupić wzmak do suba mocniejszy i wtedy masować wnętrzności na pełnej mocy:D:D
  • Poziom 9  
    ok to teraz pytanie jak mam obliczyc litraz mojej obudowy? lub czy ktos by mogl to zrobic podam wymiary oraz prosilbym o obliczenie obudowy br i zamknietej do tego glosnika
    allegro.pl/item423903231_gdn32_450_8_450_w_rms_8_ohm_stx_zamiennik_tonsil.html

wymiary mojej obudowy:
    - wysokość - 37cm
    - szerokość - 39cm
    - głębokość/długość - 39cm

jesli bedzie pasowac to zamawiam glosnik :))) jak nie to czeka mnie jeszcze zmniejszanie obudowy
    jezeli bedzie tez konieczne to zbuduje nowa lecz wolalbym tego uniknac

Dodano po 15 [minuty]:

prosilbym cie exsta jezeli naprawde dobrze to robisz zebys to mi wyliczyl :)
    -maksymalne wymiary podalem chociaz moglbym zrobic deugiego suba jesli bylaby potrzeba
    -obudowa ma byc raczej bass reflex
    -lubie gdy bas jest niski ale tez nie samo dudnienie - na equalizerze 30hz daje na okolo 3/4 a 60hm 2/4 i tak mi sie podoba :) kolega mowil ze ten glosnik daje po brzuchu
    -glosnik raczej 12"ktory podalem wczesniej
    -8ohm
  • Poziom 9  
    POMOZE MI KTOS ???:|
    kto mi wszystko wyliczy to ofiaruje mu wszystkie swoje punkty
  • Poziom 17