Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-360 rozrusznik. Regeneracja wirnika.

28 Sie 2008 21:01 9064 7
  • Poziom 11  
    Wytopiło spoinę lutowaną komutatora w wirniku rozrusznika C-360 typ R-11.Mam problem z regeneracją tego wirnika.Lutowie uszkodzone jest tylko na jednej działce komutatora.W jaki sposób wykonać to lutowanie?
    Andrzej
  • Moderator Samochody
    Lutownicą, w czym masz problem? LC60, dobra kolba i do przodu. Z tym że kolba to taka z 350W co najmniej, miedź bardzo dobrze odprowadza ciepło.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    powodem wytopienia morze byc zwarcie wirnika więc lutowanie moze nic nie dac ale sprubowac warto czasem to skutkuje polecam mocną lutownice i rozcieńczony kwas solny bez yego razcej marnie trzyma lut pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    prezes-1966 napisał:
    powodem wytopienia morze byc zwarcie wirnika więc lutowanie moze nic nie dac ale sprubowac warto czasem to skutkuje polecam mocną lutownice i rozcieńczony kwas solny bez yego razcej marnie trzyma lut pozdrawiam

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka... . Wiesz jak działa rozrusznik i jakiego kwasu do lutowania się używa?
  • Poziom 13  
    Do lutowania miejsc kłopotliwych ze względu na brud mozna użyc aspiryny lub polopiryny(tylko uważaj bo zapach straszny-może z nóg powalic), z takiej tabletki przy podgrzaniu wydziela sie jakiś kwas(chyba salicylowy) kóry oczyszcza miejsce(wyżera brud). Jednocześnie musisz dokładac lutowie opócz tej aspiryny, a wtedy bedzie ono "łapac" miejsce, którego wczesniej nie chciało.

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    robokop napisał:
    prezes-1966 napisał:

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka... . Wiesz jak działa rozrusznik i jakiego kwasu do lutowania się używa?

Ja widziałem jak panowie zakładający rury odpływowe wody z dachu metalowe używali do przygotowania metalu do połączenia właśnie kwasu solnego szło im to bardzo dobrze aż się dziwiłem jak oni pięknie to lutują tak bez wysiłku.
  • Moderator Samochody
    gromleon napisał:

Ja widziałem jak panowie zakładający rury odpływowe wody z dachu metalowe używali do przygotowania metalu do połączenia właśnie kwasu solnego szło im to bardzo dobrze aż się dziwiłem jak oni pięknie to lutują tak bez wysiłku.

Tak, tylko że do lutowania używa się nie rozcieńczonego tylko przegotowanego kwasu solnego, a dokładniej roztworu soli cynku, powstałej przez dodanie do kwasu wiórów cynku. Ktoś wie że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Ponadto miedź przy lutowaniu najlepiej trawi się kwasem azotowym.