Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa Gysmi165 czy Miniarc4.0i

grzesiu26 28 Sie 2008 22:07 6542 9
  • #1 28 Sie 2008 22:07
    grzesiu26
    Poziom 9  

Witam.
    Zamierzam nabyć jedną z w/w spawarek. Dodam że jestem amatorem, i urządzenie będę używał sporadycznie.
    Zależy mi jednak na trwałości i niezawodności.
    Obie spawarki na Allegro kosztują około 1500PLN i mają podobne parametry.
    W szczególności proszę o wypowiedzi użytkowników tego typu sprzętu,
    czy miękki start działa poprawnie? Czy jest możliwe bezproblemowe spawanie elektrodą 3,2mm przy zabezpieczeniu topikowym 16A?
    Czytałem że Gysmi obecnie jest montowane w Chinach, w technice SMD co z pewnością nie wpływa pozytywnie na jakość. Na temat Miniarc nie mam wiadomości.
    A może są ciekawsze propozycje w tym przedziale cenowym?
    Pozdrawiam i proszę o radę.

Zamieszczam poglądowe PDFy.

0 9
  • #3 29 Sie 2008 16:41
    grzesiu26
    Poziom 9  

Model spawarki wpisałem oczywiście w Google. Na forum Spawalnictwo.com o niej wspominają jednak z ofertami sprzedaży gorzej.
    Pisano że kosztuje 2000PLN netto ale gdzie to nie wiem.
    Czy są oferty bardziej atrakcyjne i gdzie?
    Jeżeli to cena minimalna to raczej odpada jak na potrzeby i możliwości domowego dłubacza.

0
  • #4 29 Sie 2008 17:26
    lechoo
    Poziom 39  

Do domowego dłubania spokojnie wystarczy Ci Dedra 200A z Castoramy za 548zł. Spawarka jest wykonana w klasycznej technologii montażu przewlekanego, więc w razie ewentualnej pogwarancyjnej usterki naprawa nie będzie kłopotliwa. Przejrzyj sobie obecny tu wątek poświęcony tej spawarce...

0
  • #5 29 Sie 2008 17:47
    prez8s
    Poziom 33  

Są jeszcze np. takie spawarki: http://www.allegro.pl/item416109885_spawarka_inwertorowa_sherman_200b_uchwyty_gratis.html
    w przeciwienstwie do Dedry, sherman 200b posiada funkcje arc force (dynamicznie reguluje łuk), ale jest dwa razy drozszy i o 5kg cięższy.
    Sprzedawca sprzedajcy w sklepie we Wroclawiu spawarki miedzy innymi Gysmi i Shermany na pytanie co lepsze, powiedzial ze jednak Shermany są solidniejsze, tzn. bardziej siermiężne i nie mieli jeszcze zwrotu, a na gysmi mieli, zobacz po ile on je sprzedaje http://www.mexpol.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=24_40_123&products_id=87
    Na plus dla Gysmi - są one sporo lżejsze (waga ok 4,6kg, sherman 200b wazy 13kg, dedra200 8kg) i mają uchwyty na pasek no i troche lepsze choc i tak krotkie kable. Jezeli spawarka ma sluzyc do prac np. na drabinie, zawieszona na ramieniu spawacza to Gysmi sie sprawdzi wysmienicie, sprzedający mówił że mimo małych gabarytow i małej wagi ma ona naprawde dlugie cykle pracy, oraz posiada funkcje antistick i hotstart w przeciwienstwie do dedry i shermana, oraz moze wspolpracowac bezproblemowo z agregatem pradotworczym, ogólnie polecał te spawarki, ale stwierdził że Shermany dobrze sie sprzedają i nie mają zwrotów.
    Ja kupilem sobie mimo wszystko Dedre200 w castoramie ze wzgledu na cenę i 3 letnią gwarancje, spawa sie nią dobrze, chociaż dwa razy ją wymienialem na poczatku, bo byly to jakies ponaprawowe egzemplarze i nie do konca działały tak jak chcialem.

0
  • #6 29 Sie 2008 20:48
    grzesiu26
    Poziom 9  

Sherman 200B mnie zainteresował, dziwi mnie mniejsza awaryjność niż Gysmi. Dedra raczej odpada gdyż nie kontroluje łuku. Dodatkowe funkcje pomagają gdy użytkownik nie potrafi dobrze spawać- tak myślę.
    Waga nie jest problemem a nawet sprawia wrażenie solidności. Widziałem zdjęcie otworzonej Gysmi- wygląda tak jakby wrzucono tam coś od niechcenia.
    Problemem u Shermana może być wielkość zabezpieczenia nadprądowego. Jak już wcześniej pisałem, dobrze by było, gdyby nie palił topika 16A.
    Może koledzy wiedzą ile Sherman pobiera prądu?

0
  • #7 29 Sie 2008 21:54
    kalasz20
    Poziom 26  

Witam
    Większość spawarek inwerterowych mają zbliżoną sprawność i pobierają tyle samo prądu , to czy nie poleci zabezpieczenie 16A zależy od tego jakim prądem będziesz spawał i jak długo , możesz nawet na 16A chwilkę pociagnąć te 200A , a ile on wytrzyma ciągle i przy jakim prądzie musisz sprawdzić w praktyce. BTW Dedra ma hot start (mozna zaobserwować zwłaszcza na małych nastawach np 40A , jest to łatwo zauważalne) , ale nie ma anty-stick.
    Pozdr

0
  • #8 30 Sie 2008 12:43
    prez8s
    Poziom 33  

grzesiu26 napisał:
    ....Waga nie jest problemem...

No wlasnie jest, w ostatnim czasie zwraca sie uwage na takie rzeczy jak waga urządzenia, ja byłem napalony wlasnie na gysmi ze wzgledu na niesamowicie niską wage. Niekiedy trzeba cos na wysokosci kilku metrow pospawac na drabinie, lub przynajmniej pochewtowac i nie ma czym, a taka mala i lekka spawareczka jak gysmi sprawdzila by sie wręcz idealnie, dedra jest wieksza ciezsza i mniej poreczna od gysmi, no i nie ma uchwytów na pasek jak ona, ale jednak nie zdecydowalem sie na to gysmi, bo sie poprostu bałem jej delikatnosci, spawanie elektrodami to jednak brudna robota i wszedzie pelno tego syfu, zuzlu, opilkow, kurzu, dymu, itd.., po ostatnim spawaniu dedrą to nawet we wlosach mialem pelno tego dziadostwa, a co dopiero w srodku spawarki jest ...

0
  • #9 23 Lis 2008 16:48
    TEDS
    Poziom 10  

Witam.Panowie Ja w pacy używam spawarki Gysmi 165 i polecam Ją .Spawa pięknie hociaz ja używam niemieckich elektrod i zaznaczam że nie umiem dobrze spawać,spoinka jest jak mażenie bez szlifowania.

0
  • #10 16 Lut 2009 15:07
    gadem
    Poziom 16  

Ja też się nad gysmi 165 (cena 1400 brutto) zastanawiałem lecz wybrałem Esab CaddyArc 151iA31 (cena 1890 zł)

0