Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

potrz[e]buje schematu do Eberspacher D5W

omed 10 Jan 2009 17:49 62023 43
Relpol
    skylark
    Level 25  
    Prawdopodobnie uszkodzony dodatkowy bezpiecznik dmuchawy lub przekażnik.
  • Relpol
    Bogumił1958
    Level 11  
    skylark wrote:
    Prawdopodobnie uszkodzony dodatkowy bezpiecznik dmuchawy lub przekażnik.

Przekaźnik odpada bo wymieniałem i nic nie pomogło. Jutro idzie do warsztatu.
    Przyczyną okazał się upalony przewód .
    pavvel_2004
    Level 1  
    Posiadam w swoim Seacie Cordoba urządzenie marki Eberspacher model D5WS z pilotem radiowym. Poszukuję materiałów tylko w języku polskim (niemieckie mam), interesuje mnie przedewszystkim instrukcja obsługi oraza diagnostyka usterek. Problem z którym mam do czynienia polega że grzałka wogóle się nie włącza. Pilot wysyła sygnał do właczenia, programuje się czas działania i za chwilę wyświetla na pilocie błąd "err". Poradźcie gdzie ręce wsadzić i jak zdiagnozować ew usterkę.
    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.:D
    mrowaz
    Level 1  
    Witam!

Czy ktoś już doszedł jak takie ustrojstwo odblokować bez programatora o ile jest taka możliwość. W niektórych eberspacherach było to możliwe poprzez wykonanie jakiegoś mostka na kilka sekund.
    el_bezet
    Level 10  
    Zna ktoś może w pomorskim dobry serwis.. i tani :) ebera? dymi strasznie a nie wiem czy opłaca mi się samemu za to zabierać nie mając doświadczenia... co prawda eber już wyjęty i leży na stole ale wiem, że po rozebraniu trzeba wymienić jakieś uszczelki:/ Będę wdzięczny za pomoc
    gregx77
    Level 13  
    mrowaz wrote:
    Witam!

Czy ktoś już doszedł jak takie ustrojstwo odblokować bez programatora o ile jest taka możliwość. W niektórych eberspacherach było to możliwe poprzez wykonanie jakiegoś mostka na kilka sekund.

Witam. Znalazłem na forum coś takiego:
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2531239#2531239
    Na ósmej stronie jest opis jak odblokować sterownik. Ja jeszcze nie doszedłem gdzie jest zacisk 15.
    karolx
    Level 11  
    witam ja tez podpisuje sie pod tym tematem moje ogrzewanie czasem odpala a czasem tylko nawiew palnika schlychac. chodzi o d5zw założone w sprinterze?
    kaes6
    Level 11  
    Zacznijmy od początku, czyli jakie są różnice między oznaczeniami ogrzewania EBERSPACHER "wodny" zwane także HYDRONIC (handlowa nazwa)

D - Diesel - "olej napędowy" (rodzaj paliwa)
    3 - 3 kW (moc)
    5 - 5 kW (moc)
    W- Wasser - "woda"(czynnik grzewczy)
    S - Standheizung - "ogrzewanie postojowe"
    Z - Zuheiser - "dogrzewacz"
    C - Compact - pompa paliwa i pompa wody jest zabudowana w korpusie dogrzewacza (nakładka)

I jeszcze podpowiedź: jeśli w samochodzie marki VW Sharan jest fabrycznie zamontowane ogrzewanie D5W... (obojętne czy dogrzewacz czy postojowe) to pompka cieczy chłodzącej jest prawie w 99 % zabudowana fabrycznie pod maską silnika (za zbiornikiem cieczy chłodzącej)
    przemas57aa1
    Level 2  
    Witam,potrzebuje pomocy mam vw multivan 2,5tdi 97r,nie działa mi dogrzewacz Eberspacher D3WZ może da mi ktoś wskazówki od czego zacząć przegląd tego pieca?prosze schemat D3WZ z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich:)
    konrey
    Level 10  
    witam ., moze ktos mi wyjasnic jaki dokladnie jest system dogrzewania w toyocie yaris 2005 i ewentualnie co jest potrzebne i jak mozna samemu przerobic je na pilota lub zegar
    aron121
    Level 10  
    Witam mam pytanie czy sterownik z D5ws będzie pasował do D3wz? Ten drugi mi się posypał .