Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1300 - słaby wydruk przy prawym marginesie

29 Sie 2008 09:24 6466 20
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam drukarkę HP LaserJet 1300. Na starym tonerze pokazywała błąd zużycia tonera. Kupiłem nowy, oryginalny toner 13A i zainstalowałem go w drukarce. Jednak wydruki nie są prawidłowe - przy prawym marginesie, na szerokości około 3 cm druk jest lekko blady, oraz na tym pasku odbity jest tekst z prawego górnego roku kartki, tak jakby co obrót wałka (jeżeli np. na stronie testowej w prawym górnym rogu jest logo HP, to jest one odbite mniej wyraźnie na tym pasku co 5-6 cm).
    Próbowałem wykonywać czyszczenie drukarki z panelu administracyjnego, jednak to nic nie dało.
    Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim czymś? Jeżeli tak, to jaka jest tego przyczyna i jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź!
  • Specjalista - kserokopiarki
    są dwa problemy .
    blada prawa strona potrzebna konserwacja , czyszczenie całej drukarki
    powtarzane logo - zły cartridż lub uszkodzony jeżeli na gwarancji to powinni wymienić jeżeli bez gwarancji koszt naprawy 40zł
    już miałem takie przypadki
    A na starym tonerze też był blady pasek i powtarzała obraz ? Możliwe przyczyny:
    - powtarzanie obrazu - rolka ładująca w kartridżu lub folia grzejna w utrwalaczu
    - jasny pasek - zabrudzony laser

To najczęstsze przyczyny. Jakbyś skan załączył to byłoby łatwiej.

C.

• Poziom 30  
    A proszek przypadkiem się nie sciera?, może jest za małe napięcie na grzałce. Ale stawiam na kasetę, jak szanowni koledzy wyżej napisali
  • Poziom 12  
    Na starym tonerze było tak samo - blady pasek i powtarzający się obraz. Wrzuciłem zdjęcie strony testowej:
    uszkodzone utrwalanie folia do wymiany około 100
  • Poziom 12  
    ABLublin napisał:
    uszkodzone utrwalanie folia do wymiany około 100

To jest kwestia kasety czy coś w drukarce?

• Poziom 30  
    dandys997 napisał:
    Na starym tonerze było tak samo - blady pasek i powtarzający się obraz. Wrzuciłem zdjęcie strony testowej:

Stawiam na grzałkę, folia może być dobra.
    W drukarce
  • Poziom 15  
    Ja stawiam na zespół grzewczy tak jak kolega Tomasz H. Kolego nie wiem czy nie lepiej jest kupić nowy piec w Tech -Serwisie
  • Poziom 19  
    Od jakiej drukarki można założyć lub gdzie kupić oryginalną folię na grzałkę ,chodzi o zminimalizowanie kosztów.Może ktoś ma jakieś pomysły ? HP LaserJet 1300.
    Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Oryginalnej samej folii nie kupisz, jedynie cały moduł utrwalania.

• Poziom 30  
    Seria HP LJ 10... , 1005, 1150, 1200, 1300 itp. to wszystko jest ta sama folia.
  • Poziom 19  
    Jeśli chcesz zminimalizować koszty to kup folię zamiennik np. w uni-techu, (dobry zamiennik wytrzyma nawet 100k) i wymień. Folia pasuje też od HP LJ 1320, 2015, 3020, 3030 i jeszcze można wymieniać. Nowy piec to średnio opłacalny interes, nawet jak jeszcze wymagało by to wymiany panewek.
  • Poziom 19  
    Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu nowej folii ?
    Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Wyczyścić listwę grzejną z zaschniętego tonera, przesmarować smarem, który będzie z folią. Tylko nie za dużo. Ja zwykle robię klika kropek i porządnie rozsmarywuję po listwie. Przy zakładaniu uważaj, żeby nie zrobić zadziorów na końcach folii.
  • Spec od drukarek
    Ważne żeby czarny pasek był po stronie gumowej "zębatki" na wałku dociskowym.
  • Poziom 13  
    mam podobny problem tylko z modelem hp3020, moge zetrzeć wydruk i robi odbitki po prostu toner nie wtapia sie w kartkę czyli do wymiany folia, jaką polecacie??
    Zauważyłem jeszcze ze w tej szarej foli mam dziurkę z lewej strony, a tekst zle drukowany jest z prawej strony i przykleja sie toner do tej foli
  • Spec od drukarek
    Nowa folia plus panewki wałka dociskowego. Oczywiście nałożyć nowego smaru na grzałkę. Ja najtańszych folii nie kupuję. Ostatnio brałem w Europarts i jestem zadowolony.