Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bicie rekordu sempron 3000+

29 Sie 2008 13:52 1740 9
  • Poziom 13  
    Witam !

Przymierzamy się z kumplem do bicia rekordu świata na sempronie 3000 pod am2 (manila) Procesor już na płycie abita an52 ... Osiągnął 3200 Mhz maksymalna szyna jaką da się ustawić na tej płycie ... Napięcie było jedynie 1,52 V ... a procesor ma standardowo 1,35 ... :) Mamy zamiar przejść na płyte Gigabyte GA-MA78G-DS3H ... Co sądzicie o tej płycie czy na niej pójdzie więcej niż na tym moim abit an52 ... Rekord świata jest 3300 Mhz na h20 ... Dodam, że ja zrobiłem 3200 i wszystkie testy prime95 superpi na box chlodzeniu przy temp 55 stopni xD ....

Czy ta płyta osiągnie wogóle fsb powyżej 400 mhz ?

Konfig mamy nastepujący patriot 2gb ddr2 800 cl 5 pamięci bez problemu u mnie robią 1066 przy 2,2 V na tych cyklach więc one nie obniżaja wyniku

Karta graficzna jest nie ważna, płyta taka jak wcześniej, zasilacz chieftec gps 450-101A, dysk sata samsung f1 750 GB, chlodzenie scythe ninja+ pasta arctic 5
  • Poziom 21  
    chciałbym zobaczyć screen z CPU-Z.
  • Poziom 13  
    Tia ... Specjalnie podkręciłem Ponieważ do normalnej pracy mi tyle potrzebne nie jest :) I używam go jako 3000 Mhz

http://img151.imageshack.us/img151/6588/cpuse3.jpg

A o to link na hwbot 14 miejsce weryfikacja itp dla 3000 Mhz

http://www.hwbot.org/listResults.do?cpuModelI...&filterUser=true&filterBlocked=true&limit=100

Nie wkładam narazie tego lepszego włoże maksymalny dopiero gdy osiągne max tego cpu :) Pozdrawiam

Moge również dać zdjęcie wnętrzności napewno bedą fotki z próby bicia u kumpla chlodzenia itp ... Żeby to było jakkolwiek wiarygodne :)
  • Poziom 11  
    tylko jest jedna rzecz nie każda sztuka plyty glownej tak samo da podkrecic procesor... zawsze dobrze sprawdzic przed kreceniem kondensatory czy nie sa wyschniete juz bo nie beda tak gladzic jak trzeba pradu i beda bledy
  • Poziom 13  
    Akurat płyta kolegi to nówka więc z kondensatorami chyba nic nie powinno być :) Chociaż nigdy nic nie wiadomo ... Wiem że nie każda sztuka slyszałem nawet bardzo złe opinie o mojej płycie ... że osiąga niby max 220 fsb 250 itp a tu zonk u mnie osiąga 400 może to super wyjątek ale mój kolega ma identyczną płyte jak ja tylko na niebieskim lamincie wersja 1.0 i procesor kupiłem od niego i on osiągał bez problemu szyne 320 ... Także nie wiem co ludzie chca od an52 :) Jutro przymierzamy się do próby ... porobimy zdjęcia itp jeśli oczywiście rekord padnie :) Hehe

Nawet jeśli nie ten procesor jest na sprzedaż trzeba wkońcu przejść na x2 6000 :) Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    serwisowałem akurat plyty glowne i cos wiem jak wychodza z fabryki juz z brakami... i np podczas ladowania skacze napiecie co powoduje bledy... mozna sprawdzic nawet oscyloskopem... stara dobra szkola:) zreszta tak tez robia najwieksi maniacy o/c wybieraja nie dosyc ze najlepsza plyte glowna to jeszcze sztuke z danego typu wszystko aby podkrecic o 1mhz wiecej FSB niz pozostale plyty
  • Poziom 13  
    No ja jakimś tam maniakiem nie jestem, ale skoro mam możliwość i akurat wpadł mi taki proc to warto spróbować :)

Zresztą na taką zabawe w wybieranie sobie płyt trzeba mieć serwis albo sporo kasy :( Ja próbuje na tym co mam dostepne koledzy lub samemu xD :) Wkońcu mnie to nie zaszkodzi najwyżej procesorowi i pójdzie po kieszeni :P
  • Poziom 13  
    No i jednak płyta okazała się gorsza od mojej :/ Procesor na niej osiągnął 375 Mhz czyli 3000 Mhz ale system już nie wstał ... A powyżej też nic zbytnio się nie działo ...Myśleliśmy, że to może być dziura fsb wkońcu to gigabyte hehe :P Ale jednak to nie to... Napięcie daliśmy nawet 1,6 ... i nic po podniesieniu napięcia mostka o 0,2 doszliśmy do 380 i koniec a mostek miał już 80 stopni więc odpuściliśmy sobie :/ Próbowaliśmy z dodatkową grafiką i z integrą bo może ... ale i tak to samo :P Ehhh szkoda :)

A temperaturka przy 3000Mhz na scythe ninja niecale 29 stopnie w stress więc wynik do box hehe to róznica calych 26 stopni ... czasami nawet więcej :)
  • Poziom 13  
    wczoraj kupiłem tą płytkę, ale jeszcze nie uruchamiałem ;] czytałem, że HTT 320 to i tak dobrze, a jak Tobie trafiła się 380 to zazdroszczę :D zobaczymy jak mi pójdzie :P pochwalę się ;) mam X2 4000+ i X2 5200+ pokręce je oba ;]
  • Poziom 13  
    Tzn mnie się nie trafiła tylko kumplowi mnie trafił się mój kochany abit an52 na którym ten proc chodzi na 400 fsb :) Pozdrawiam