Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprogramowanie Wyświetlacza LED

Dexter23pl 29 Sie 2008 13:59 6504 11
  • #1 29 Sie 2008 13:59
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Nie wiem czy dobry dział wybrałem lecz wydawał mi się naj odpowiedniejszy.
    Chciałem zaprogramować ten wyświetlacz do wyświetlania jakiegoś innego tekstu niż jest zaprogramowany. Jest z boku gniazdo coś jak do telefonu stacjonarnego linii. Przy gnieździe pisze RS232 to nie będzie problemu. Tylko jaki program do obsługi tego i czy da się jak co zgrać oryginalne oprogramowanie. ?
    Na wyświetlaczu z tyłu pisze :
    SP-57-7X50DR

0 11
  • #2 29 Sie 2008 22:31
    JmL(TM)
    Poziom 24  

A skad pozyskales ta tablice? :cunning:
    Tekst do wyswietlenia prawdopodobnie jest zapisywany w jakims eeprom'ie... i na 100% jest jakis oryginalny program do obslugi. Czy jest tam jeszcze jakies inne oznaczenie?

0
  • #3 29 Sie 2008 23:20
    Dexter23pl
    Poziom 26  

A niema jakiegoś uniwersalnego programu do obsługi po rs232 wyświetlaczy? Np do samej komunikacji i wrzucenia gotowego bina. A zrobienie bina w innym porogramie...

0
  • #4 29 Sie 2008 23:28
    maciek_slon
    Poziom 29  

To by było zbyt piękne... :P

0
  • #5 30 Sie 2008 01:08
    JmL(TM)
    Poziom 24  

Dexter23pl napisał:
    A niema jakiegoś uniwersalnego programu do obsługi po rs232 wyświetlaczy? Np do samej komunikacji i wrzucenia gotowego bina. A zrobienie bina w innym porogramie...

Uniwersalny moze byc np. pilot do TV albo np. jeszcze notatnik w Windows'ie :D, a tak powaznie to program ktorego szukasz to raczej kawalek kodu napisany wlasnie pod ta konkretna tablice lub cala "rodzine" tego producenta. Chyba, ze umozliwia wgranie BIN'a przez RS232 np. wykorzystujac terminal po wyslaniu odpowiedniej komendy ale to by mnie bardzo zdziwilo :boss:

0
  • #6 06 Wrz 2008 15:01
    sbuli
    Poziom 19  

JmL(TM) napisał:
    A skad pozyskales ta tablice? :cunning:

Nie wiem skąd kolega Dexter23pl "pozyskał" :) ten panel ale ja widziałem takie coś wbudowane w reklamę HEYAH.
    Na razie nie mogę tego rozkręcić ale może z czasem :)
    Pozdr.

0
  • #7 12 Paź 2008 22:09
    trapatt
    Poziom 12  

Właśnie pracuję nad tą tablicą Led. O osiągach poinformuję

Tablicę tą uzyskałem z reklamy HEYAH przez IR reaguje na klawisze w uniwersalnym pilocie, a z tego co zauważyłem brak układu odpowiadającego za komunikację DSR i tx czyli posiada tylko odbiór sygnału jutro z czytam pamięć i zobaczę co w tym będzie. Dane ma zapisane w pamięci ulotnej po wyciągnięciu baterii wysypała się reklama heyah i są tylko napisy reklamowe tablicy.

0
  • Pomocny post
    #8 16 Paź 2008 22:00
    trapatt
    Poziom 12  

Uzyskałem program do obsługi po podłączeniu do rs232 wreszcie dal się ustawić. Niestety poprzez emulację z układów UART USB nie funkcjonuje.

0
  • #9 17 Paź 2008 21:49
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Wiec jest jakiś program do obsługi pod ten wyświetlacz?

0
  • #10 28 Paź 2008 20:47
    Mart
    Poziom 11  

być może jest to wyświetlacz SIGMA , są dostępne w MAKRO i na alledrogo , napisz do kogoś kto to sprzedaje i może ci udostępni do tego soft.

0
  • #11 28 Paź 2008 22:30
    trapatt
    Poziom 12  

Mart napisał:
    być może jest to wyświetlacz SIGMA , są dostępne w MAKRO i na alledrogo , napisz do kogoś kto to sprzedaje i może ci udostępni do tego soft.

ale temat rozwiazany dwa posty wyzej

0
  • #12 30 Paź 2008 22:25
    JmL(TM)
    Poziom 24  

trapatt napisał:
    ale temat rozwiazany dwa posty wyzej

No to temat zamykamy! 8)
    Kliknij na ta mala klodke na dole i po klopocie!

0