Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt instalacji antenowej 12 TV

29 Sie 2008 14:58 1966 5
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam wykonaną instalację jak na załączonym obrazku

Projekt instalacji antenowej 12 TV

Jeden kabel prowadzi do pokoju 1 i 2, gdzie są 2 gniazda przelotowe. I tak samo potem parami 3 i 4 etc...

Generalnie mam pytanie jaki sprzęt zastosować, między siatką a 6cioma kablami, aby podzielić sygnał z tej jednej siatki na tyle pokoi. Jest to pensjonat, więc myślę, że maksymalnie 5-6 telewizorów będzie działać w jednym momencie, aczkolwiek sygnał muszę doprowadzić do każdego z nich. Myślałem o jakimś rozgałęźniku aktywnym na 6 kanałów ze wzmacniaczem i regulowanym wzmocnieniem dla każdego kanału. Zastanawiałem się również nad sensem takiego rozwiązania, czy nie lepiej byłoby założyć drugą siatkę i po 6 pokoi na jedną siatkę wtedy... Długości kabli na oko to 10, 15, 20m licząc od środka instalacji.

Na ten moment podłączone są 2 odbiorniki TV za pomocą splittera i obraz jest zadowalający TV1, TV2, i program 3 ładnie zbiera.

Z góry dziękuję za pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam!Po siatce zastosuj wzmacniacz szerokopasmowy z regulacją wzmocnienia np. taki:http://eltronix.pl/products/8880
    Na wyjściu zastosuj splitter na wszystkie piony i po zabawie.Zrobiłem już kilka takich instalacji i wszystkie działają bez problemów.Oczywiście sygnał z siatki po wyjściu z separatora na wejście odpowiednie wzmacniacza głównego.Pozdr,
  • Poziom 10  
    Chyba faktycznie tak to rozwiążę, bo jeszcze kilka osób mi to proponowało. Co mam zrobić ze wzmacniaczem który jest w siatce? Zasilać go dodatkowo czy może zostawić bez zasilania? Czy jak?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam!Jak już napisałem sygnał z siatki po separatorze podaj na wejście wzmacniacza głównego tzn. wzmacniacz siatkowy pozostaw jako wzmacniacz wstępny z jego osobnym zasilaniem.Aby wszystko było prawidłowo musisz zamontować gniazdo TV takie na kabel połączone kabelkiem z wtykiem FF i ten wtyk FF przykręć do wejścia wzmacniacza głównego w przypadku gdy zastosujesz wzmacniacz jaki podałem Ci na stronie http.Jeśli zastosujesz wzmacniacz inny (ale tylko taki co ma wejście na pasmo III i U wspólne) który ma już wejście antenowe a nie wejście typu FF to już nie musisz dorabiać wspomnianego połączenia.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze pytanie, bo generalnie gniazdka w pokojach są TELKOMu, nie znam modelu. W każdej puszce są 2 Fki... Kabel do TV powinien wyglądać normalnie z jednej strony F, z drugiej wtyk antenowy?
  • Poziom 21  
    Witam!Dokładnie tak jak napisałeś .Pozdrawiam.