Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projekt instalacji antenowej 12 TV

pawelcul 29 Aug 2008 14:58 2071 5
    pawelcul
    Level 11  
    Witam, posiadam wykonaną instalację jak na załączonym obrazku

Projekt instalacji antenowej 12 TV

Jeden kabel prowadzi do pokoju 1 i 2, gdzie są 2 gniazda przelotowe. I tak samo potem parami 3 i 4 etc...

Generalnie mam pytanie jaki sprzęt zastosować, między siatką a 6cioma kablami, aby podzielić sygnał z tej jednej siatki na tyle pokoi. Jest to pensjonat, więc myślę, że maksymalnie 5-6 telewizorów będzie działać w jednym momencie, aczkolwiek sygnał muszę doprowadzić do każdego z nich. Myślałem o jakimś rozgałęźniku aktywnym na 6 kanałów ze wzmacniaczem i regulowanym wzmocnieniem dla każdego kanału. Zastanawiałem się również nad sensem takiego rozwiązania, czy nie lepiej byłoby założyć drugą siatkę i po 6 pokoi na jedną siatkę wtedy... Długości kabli na oko to 10, 15, 20m licząc od środka instalacji.

Na ten moment podłączone są 2 odbiorniki TV za pomocą splittera i obraz jest zadowalający TV1, TV2, i program 3 ładnie zbiera.

Z góry dziękuję za pomoc!
  • Helpful post
    Zygik
    Level 21  
    Witam!Po siatce zastosuj wzmacniacz szerokopasmowy z regulacją wzmocnienia np. taki:http://eltronix.pl/products/8880
    Na wyjściu zastosuj splitter na wszystkie piony i po zabawie.Zrobiłem już kilka takich instalacji i wszystkie działają bez problemów.Oczywiście sygnał z siatki po wyjściu z separatora na wejście odpowiednie wzmacniacza głównego.Pozdr,
    pawelcul
    Level 11  
    Chyba faktycznie tak to rozwiążę, bo jeszcze kilka osób mi to proponowało. Co mam zrobić ze wzmacniaczem który jest w siatce? Zasilać go dodatkowo czy może zostawić bez zasilania? Czy jak?
  • Helpful post
    Zygik
    Level 21  
    Witam!Jak już napisałem sygnał z siatki po separatorze podaj na wejście wzmacniacza głównego tzn. wzmacniacz siatkowy pozostaw jako wzmacniacz wstępny z jego osobnym zasilaniem.Aby wszystko było prawidłowo musisz zamontować gniazdo TV takie na kabel połączone kabelkiem z wtykiem FF i ten wtyk FF przykręć do wejścia wzmacniacza głównego w przypadku gdy zastosujesz wzmacniacz jaki podałem Ci na stronie http.Jeśli zastosujesz wzmacniacz inny (ale tylko taki co ma wejście na pasmo III i U wspólne) który ma już wejście antenowe a nie wejście typu FF to już nie musisz dorabiać wspomnianego połączenia.Pozdrawiam.
    pawelcul
    Level 11  
    Mam jeszcze pytanie, bo generalnie gniazdka w pokojach są TELKOMu, nie znam modelu. W każdej puszce są 2 Fki... Kabel do TV powinien wyglądać normalnie z jednej strony F, z drugiej wtyk antenowy?
    Zygik
    Level 21  
    Witam!Dokładnie tak jak napisałeś .Pozdrawiam.