Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Diora MDS 502

raker 11 Paź 2002 22:55 2853 12
  • #1 11 Paź 2002 22:55
    raker
    Poziom 17  

Witam, mam problem z w/w modelem Diory, chodzi o to że prawa kieszeń Deck'a (tj. ta nie nagrywająca) po uruchmieniu jakiejś funkcji (odtwarzanie, przewijanie, czy kopiowanie z taśmy na taśme) powoduje wyłączenie się magnetofonu (gaśnie czerwona dioda Stand By), zato lewa kieszeń jest ok, nagrywa z cd lub tunera, odtwarza, przewija itd.
    Aby ponownie uruchomić magnetofon po jego wyłączeniu, należy wyłączyć cały zestw (odciąć zasilanie od magnetofonu, bo magnetofon bierze zasilanie ze wzmacniacza, który ma 4 wejścia na 220V). Nie wiem czy to jest spowodowane, ponieważ kiedyś miałem takie numery z tym Deck'iem ale po kilku wyłączeniach zestawu ustąpiły. Nie wiem czy to wina jakiegoś mikro-pęknięcia przez co sygnał nie przechodzi dalej, lub poprostu przewód gdzieś zwiera, lub wina jakiegoś układu który jest do wymiany.
    Help.

0 12
  • #2 11 Paź 2002 23:49
    Mirek71
    Poziom 20  

Sprawdz zasilanie + 5V jest na radiatorze taki kiepski BD zdaje sie ze 279 wstaw BD 911

0
  • #3 12 Paź 2002 00:08
    cebula
    Poziom 12  

sprawdz elektromagnes albo paski czesta awaria mialem tez zwarcie na gniezdzie poloczeniowym ktore laczy klawisze z plyta glowna(zwiera bakielit)

0
  • #4 16 Paź 2002 20:49
    toko0311
    Specjalista AGD

Przede wszyskim sprawdż czy sprawcą tej usterki nie jest sam mechanizm . Musisz zaobserwować czy podczas odtwarznia nie blokuje się mechanizm opuszczania głowicy.Najczestrzą tego przyczyną jest lużny pasek(ten płaski).Można spróbować i przemyć lekko pasek spirytusem(pomoże nie na długo).Przy wymianie na nowy zwrócić koniecznie uwagę na odpowiednią stronę paska.
    Oglądnij też zębatkę na kole zamachowym,może brak jakiegoś ząbka?

0
  • #5 16 Paź 2002 22:10
    DWAserwis
    Poziom 29  

sprawdź styki włącznika obecności kasety, mogą być zaśniedziałe, najlepiej oczyścić wszystkie, od typu kasety i blokady nagrywania. uszkodzenia z paskami dają objaw niezałanczania funkcji ale dioda wtedy świeci.

0
  • #6 16 Paź 2002 22:30
    toko0311
    Specjalista AGD

Mam DIORĘ na codzień i daję głowę :lol: ,że przy blokadzie mechanizmu (spowodowane lużnym paskiem )wyłącza się wszystko.

0
  • #7 16 Paź 2002 23:01
    raker
    Poziom 17  

Ok, dzięki panowie/panie/ za rady, postaram się coś poradzić, chociaż bardziej by mi zależało gdybym wiedział że to nie jest wada jakiegoś układu, bo mechanizm rozbierać to nie jest przyjemna robota (troche się nie znam na tym - diory mds 502 nie rozbierałem) bo jeżeli to wina jakiegoś scalaka to szkoda czas marnować.

0
  • #8 17 Paź 2002 23:51
    andy_o
    Poziom 21  

Popieram wymianę pasków płaskich. Nie trzeba demontować mechanizmów (wystarczy zdjęcie obudowy) a koszty groszowe.

1
  • #9 28 Lis 2002 14:26
    nikodem
    Poziom 2  

Stary mam ten sam problem. Tez nie wiedziałem co jest grane domyślałem sie ze to wina paskow!!

0
  • #10 02 Gru 2002 01:29
    pioter
    Poziom 15  

Nie mam do tego schematów, ale podejrzewam cyfrową część układu. Włączanie jakiejkolwiek funkcji oparte jest jak sądzę na przerzutnikach typu latch, może to problemy w zasilaniu cyfrówki powodują tego typu objaw? Zanim polecisz po paski, zobacz jak to wygląda po zdjęciu obudowy. Może coś się wkręciło w mechanizm. Sprawdź silniczek napędzający bolec (ten z płaskim paskiem)

0
  • #11 04 Sty 2003 17:46
    decades
    Poziom 11  

mam instrukcje serwisowa do tej szlifierki, zawiera oczywiscie rowniez rysunki pogladowe roizbiorki mechanizmow

1
  • #12 04 Sty 2003 18:23
    raker
    Poziom 17  

do szlifierki??, decades pomyliłeś forum,

0
  • #13 04 Sty 2003 19:22
    decades
    Poziom 11  

nie pomylilem forum - tak niektorzy nazywaja tasmociagi - o przepraszam Magnetofony Typu Deck wspanialej firmy DIORA

mam instr serwisowa MDS 502 i moge pomoc, mysle ze kwestia nazewnictwa nie ma tutaj wiekszego znaczenia

2