Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania dotyczące montażu ściemniacz oświetlenia.

29 Sie 2008 16:24 2132 5
  • Poziom 15  
    Witam Koledzy.

Otóż mam do was fachowców pytanko.

Posiadam lape sufitową zasilaną przez transformator toroidalny "12V halogeny" ale chciałbym do nich sobie założyć sciemniacz.
    Ale ten sciemniacz miałby być w miejscu włącznika lampy "sciemniacz na 230V" Ogólnodostepy "regulacja przejścia fazy"

Czy idzie to tak podłączyć ?? Jakie będą tego Efekty ??

A może nie idzie tak tego rozwiązać i musi być osobny sciemniacz na 12 V ?

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Można zastosować ściemniacz w obudowie łacznika oświetleniowego na 230V ale trzeba się upewnić czy akurat taki model może pracować z obciążeniem indukcyjnym. Jest to zalezne od budowy wewnętrznej ściemniacza.
  • Poziom 43  
    Dido230 napisał:
    Można zastosować ściemniacz w obudowie łacznika oświetleniowego na 230V ale trzeba się upewnić czy akurat taki model może pracować z obciążeniem indukcyjnym. Jest to zalezne od budowy wewnętrznej ściemniacza.
    Z mojego doświadczenia wynika, iż znakomita większość "ściemniaczy" dostępnych na rynku, a montowanych w puszce wyłącznika lampy (żarówki) oświetleniowej nie nadaje się do współpracy z toroidalnym transformatorem którego obciążeniem po stronie wtórnej jest żarówka halogenowa.
    Co innego układ przedstawiony przeze mnie TAM który, po zmianie oprogramowania µCPU - na życzenie - zamiast układu miękkiego startu, może być dotykowym ściemniaczem... :idea:
  • Poziom 15  
    Panowie dzięki śliczne za informacje.

Czyli mam rozumieć że jeśli ściemniacz ma opcje sterowania indukcją to bedzie sie nadawał?

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Jeżeli w opisie jest wyraźnie napisane, że może współpracować z transformatorem toroidalnym do halogenów, to jak najbardziej należy się tym kierować. Nie podawaj linków do aukcji :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzieki za zainteresowanie panowie.