Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieszczelny bezosbługowy akumulator Varta Blue Dynamic

29 Aug 2008 16:34 11747 7
  • Level 11  
    witam! i prosze o porade .
    Pare dni temu zamowilem lekkko uzywany ( na gwarancji) akumulator Vartu Blue Dynamic od znajomego ktory to przeslal mi poczta polska ,,,
    Jak sie okazalo po otwarciu opakowanie bylo w polowie zmoczone elektrolitem domyslam sie z powodu tego ze jakas czesc drogi musial on pokonac w pozycji bocznej stojacej bo jak zauwarzyłem akumulator w pozycji takiej poprostu kapie sobie z otworu wentylacyjnego ktory z zalozenia ma byc zupelnie szczelny dla wyciekajacego plynu...
    Jest to akumulator bezobslugowy bez korkow ktorymi moglbym sprawdzic ilosc plynu w srodku oraz go uzupelnic . Nie ma tez mozliwosci wizualnie okreslic ilosc ubytego plynu w celach ze wzgledu na jego budowe a jak mi wiadomo jesli wycieklo go na tyle ze odslonilo plyty moge go uszkodzic ... Czy ktos wie czy moze jednak istnieje jakas malo inwazyjna metoda by zbadac stan elektrolitu w tym akumulatorze oraz ewentualnie uzupelnic jego stan ??
    prosze o pomoc
    pzdr.
  • Level 24  
    Część takich akumulatorów posiada normalne korki, które znajdują się pod nalepką lub pod dekielkiem zaklejonym nalepką.
  • Level 11  
    Owszem pod naklejka sa slady po otworach ktorymi chyba zostal wprowadzony do srodka elektrolit jednak sa one fabrycznie zalane plastkiem i musialbym wiercic w nich dziury by zajrzec do srodka ,,,
  • Level 24  
    No niestety, ale bez foto nic nie poradzmy na forum :)
  • Level 10  
    I jak?udało się uzupełić płyny w aku?
    Wiem ze temat stary, ale chciałbym wiedzieć czy się udało
  • Level 6  
    Witam
    Panowie i co zrobiliście z tym "fantem"
    Mam taki sam i chciałbym zajrzeć do elektrolitu
  • Level 6  
    Chciałbym się dopytać
    Mam inny obsługowy i tam się odkręca i tak płytki są zatopione ale nie wiem czy dolać wody ?
    Czy to jakiś poziom ponad płytki powinien być ?