Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik z regulacją 0,5 - 10A - schemat

Pitucha 29 Aug 2008 19:14 5157 6
    Pitucha
    Level 10  
    Witam, szukam schematu prostownika na 12V ( Tzn, na 14,4, tak, żeby napięcie było wystarczające do ładowania ). Najlepiej, żeby prostownik miał regulację prądu 0,5 - 10A ( ewentualnie 0,5 - 8A ), żebym mógł ładować nim akumulator w motorze, jak i w samochodzie :) Mam transformator, który na wyjściu daje mi 18V, szukałem jakiś schematów, lecz nic co miało by regulacje nie znalazłem:) Jak by ktoś miał takowy schemacik, lub by ktoś opracował czy coś, byłbym bardzo, ale ot bardzo wdzięczny ;)
    krzych1-b
    Level 21  
    Witam . Proponuję dobrze poszukać na elektrodzie jest bardzo dużo schematów , opisów i rysunków płytek do prostowników . Nie potrafię wpisać linku ( słaba znajomość obsługi komputera) ale wystarczy wpisać hasło , w rubrykę - prostowniki samochodowe- szukaj i masz gotowca .Sam skorzystałem . Pozdrawiam.
    Pitucha
    Level 10  
    Dziękuję, szukałem, i nie mogłem znaleźć takiego który by odpowiadał, ale jeszcze raz przewertuje elektrodę ;) Wszędzie piszą, ze jako regulacje natężenia, żeby wstawić żarówkę...
    Pitucha
    Level 10  
    Dzięki, może coś znajdę :) Szukałem tam niby, ale tylko "przeleciałem",a teraz przeczytam dokładnie ;)
    mekanik
    Level 10  
    Wertuję i szukam, przeglądam i przeglądam a w odpowiedzi mogę tylko przeczytać: " Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje", lub " popraw pisownię"," to już było", "wystarczy użyć szukaj", "temat przeniesiony do śmietnika"," regulamin ..." . Pomimo to prostownik z taką regulacją bardzo mnie interesuje ( nie interesuje mnie żarówka jako ograniczenie prądowe oraz złośliwe komentarze). Pozdrawiam
    kidu22
    Level 35  
    2 tranzystorki 2SC5200 sterowane z wyjscia 7815. Rezytory emiterowe 0,1 om.

Taki stabilizator daje 14,3V na wyjsciu prąd w zależności od zapotrzebowania układu.

Nic prostrzego nie da sie zrobić.