Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop HP a Windows Vista (zmiana na Xp)

asyriusz 29 Aug 2008 20:33 3130 5
Ochrona Domu
    asyriusz
    Level 15  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Kupiłem sobie laptopa firmy HP. I rzecz jasna jest w nim Vista, niestety a do tego po Hiszpańsku. Bo kupiłem go w Hiszpani. I mam kilka pytań. Mianowicie mam ostatnio problem z zainstalowaniem gier oczywiście nie orginałki i właśnie słyszałem ze HP założyło jakieś zabezpieczenia przeciwko piratom. Czy to prawda? I podobno tez jest problem z przeinstalowaniem systemu na XP. Prosze o pomoc w przeinstalowaniu systemu bo Vista działa mi na nerwy. nie mam do tego żadnych sterowników i czy potem znajde do np. Nvidia sterowniki. prosze o pomoc pozdrawiam.
  • Ochrona Domu
    Kwark.
    Level 13  
    Nie ma żadnych zabezpieczeń antypirackich w laptopach HP.
    A vistę można usunąć i zainstalować XP normalnie - uruchamiasz komputer z płyty z systemem i dalej już chyba wiesz.
  • Ochrona Domu
    asyriusz
    Level 15  
    Oki dzieki za odpowiedz. Ale z tego co sie dowiedziałem to jednak są jakieś problemy z przeinstalowaniem Visty na Xp bo wyczytałem to na elektrodzie. pozdrawiam
    ningen
    Level 13  
    Zdarzają się problemy jak ktoś ma bios w starszej wersji(czasem wystarczy zaktualizować go) i nie można go przełączyć w w tryb IDE podczas instalacji XP z CD.i wtedy wypadało by mieć stacje dyskietek albo pena ze sterownikami do kontrolera SATA,bo wszystkie nowe modele maja dyski SATA a XP w starszych wersjach nie ma ich zintegrowanych na CD instalacyjnym wiec trzeba wskazać do nich ścieżkę ręcznie.Ot i to cały "problem" za który co niektórzy starają się wyciągnąć czasami niezła kasę w tzw "pomocy" i już nawet na allegro widziałem sprzedajnych instrukcje do tego :D
    Odrębnym problemem może się okazać fakt,ze niektórzy tzw "wielcy producenci" nie zapewniają wsparcia (sterowników) dl systemu XP a tylko do Visty jak np FS
    Grzesiek2407
    Level 11  
    witam

Nie mogę do końca się zgodzić, że nie ma problemow z hp. Sa z Xp-kiem szczególnie w seriach dv, chyba że chodzi o inne serie HP.
    Jeżeli chodzi o hp dv.... moge pomóc w instalacji xp (bez zakupów na allegro:))))

Pozdrawiam
    abel11
    Level 10  
    HP i Toshiba mają ten sam problem z XP i Vista W HP trzeba przełączyć:

HDD translation mode - sata native DISABLE lub IDE dla xp oraz ENABLE lub AHCI dla visty.
    Ponadto wiele pavilionów ma okrojonego BIOS'a uniemożliwiającego ten manewr.

W Toshibie spotkałem się tylko z 2 opcją IDE/AHCI