Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP a Windows Vista (zmiana na Xp)

asyriusz 29 Sie 2008 20:33 2992 5
  • #1 29 Sie 2008 20:33
    asyriusz
    Poziom 15  

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Kupiłem sobie laptopa firmy HP. I rzecz jasna jest w nim Vista, niestety a do tego po Hiszpańsku. Bo kupiłem go w Hiszpani. I mam kilka pytań. Mianowicie mam ostatnio problem z zainstalowaniem gier oczywiście nie orginałki i właśnie słyszałem ze HP założyło jakieś zabezpieczenia przeciwko piratom. Czy to prawda? I podobno tez jest problem z przeinstalowaniem systemu na XP. Prosze o pomoc w przeinstalowaniu systemu bo Vista działa mi na nerwy. nie mam do tego żadnych sterowników i czy potem znajde do np. Nvidia sterowniki. prosze o pomoc pozdrawiam.

0 5
  • #2 29 Sie 2008 21:15
    Kwark.
    Poziom 12  

Nie ma żadnych zabezpieczeń antypirackich w laptopach HP.
    A vistę można usunąć i zainstalować XP normalnie - uruchamiasz komputer z płyty z systemem i dalej już chyba wiesz.

0
  • #3 29 Sie 2008 23:29
    asyriusz
    Poziom 15  

Oki dzieki za odpowiedz. Ale z tego co sie dowiedziałem to jednak są jakieś problemy z przeinstalowaniem Visty na Xp bo wyczytałem to na elektrodzie. pozdrawiam

0
  • #4 30 Sie 2008 00:32
    ningen
    Poziom 12  

Zdarzają się problemy jak ktoś ma bios w starszej wersji(czasem wystarczy zaktualizować go) i nie można go przełączyć w w tryb IDE podczas instalacji XP z CD.i wtedy wypadało by mieć stacje dyskietek albo pena ze sterownikami do kontrolera SATA,bo wszystkie nowe modele maja dyski SATA a XP w starszych wersjach nie ma ich zintegrowanych na CD instalacyjnym wiec trzeba wskazać do nich ścieżkę ręcznie.Ot i to cały "problem" za który co niektórzy starają się wyciągnąć czasami niezła kasę w tzw "pomocy" i już nawet na allegro widziałem sprzedajnych instrukcje do tego :D
    Odrębnym problemem może się okazać fakt,ze niektórzy tzw "wielcy producenci" nie zapewniają wsparcia (sterowników) dl systemu XP a tylko do Visty jak np FS

0
  • #5 10 Lis 2008 21:21
    Grzesiek2407
    Poziom 10  

witam

Nie mogę do końca się zgodzić, że nie ma problemow z hp. Sa z Xp-kiem szczególnie w seriach dv, chyba że chodzi o inne serie HP.
    Jeżeli chodzi o hp dv.... moge pomóc w instalacji xp (bez zakupów na allegro:))))

Pozdrawiam

0
  • #6 08 Gru 2008 17:32
    abel11
    Poziom 10  

HP i Toshiba mają ten sam problem z XP i Vista W HP trzeba przełączyć:

HDD translation mode - sata native DISABLE lub IDE dla xp oraz ENABLE lub AHCI dla visty.
    Ponadto wiele pavilionów ma okrojonego BIOS'a uniemożliwiającego ten manewr.

W Toshibie spotkałem się tylko z 2 opcją IDE/AHCI

0