Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera z komórki. Da sie to podłączyć pod komputer lub TV?

29 Sie 2008 23:56 5298 2
  • Poziom 23  
    Witam. Odrazu napiszę że mój poziom to bateria+przewód+włącznik+silniczek :/

A więc mam zepsute 3 komórki 2x SE k700i i jakaś starsza Nokia. Rozebrałem nokię i dogrzebałem się do kamerki:

http://odsiebie.com/pokaz/467998---81e2.html
    http://odsiebie.com/pokaz/468011---4f26.html

Czy można to jakoś wykorzystać? Jest bardzo mała wiec świetnie nadawała by się jako ukryta kamera itp. Idzie jakoś podłączyć ją do kompa, np. pod USB, albo chociaż do telewizora?

Jeszcze lepiej by było jakby szło zrobić do tego jakieś antenki itp. aby działało na odległość (wystarczy kilka metrów) :)

Wiem, że aby na odległość, to było by potrzeba jakieś dodatkowe części, ale może przyda się na coś jakieś stare radio, sterowany samochód itp.

Oczywiście mogę rozebrać SE, ale nie opłaca się jak i tak nic z tego nie będę mógł zrobić...

Użytkownicy na tym forum są na bardzo wysokim poziomie, więc mam nadzieje że uzyskam satysfakcjonującą mnie odpowiedź ;)

Z góry dzięki na pomoc, liczę na Was! :]
  • Poziom 31  
    Nie opłaca się tego robić. Taniej Ci wyjdzie kupić zwykła kamerkę na USB, której koszt będzie nieporównywalnie mniejszy do tego co ty planujesz. Dodatkowym problemem będzie twoja zerowa wiedza z zakresu elektroniki, nawet podstaw nie znasz.

Satysfakcjonuje taka odpowiedź?
  • Poziom 26  
    Tą kamerkę musi obsługiwać jakiś procesor-na pewno nie da się podłączyć jej bezpośrednio pod USB tym bardziej do telewizora. Żeby dało się ją podłączyć do kompa potrzebny byłby Ci jakiś sterownik kamerki na zaprogramowanym procesorze , jeżeli miała dawać by sygnał video to trzeba byłoby dołączyć do wyżej wspomnianych elementów przetwornik cyfrowo- analogowy. Mnóstwo roboty byłoby nie ze zbudowaniem układu ale ze zaprojektowaniem i napisaniem programu, który by obsługiwał kamerkę.