Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

URSUS 28-12 NAJDZIWNIEJSZY PROBLEM Z SILNIKIEM

arek59 30 Sie 2008 07:15 13359 4
 • #1 30 Sie 2008 07:15
  arek59
  Poziom 29  

  Witam mam ciągnik ursus 28-12 (fergusona) i jest taki wielki problem ze mechanicy nawet niemogą se poradzić 3 dzień w naprawie i nic.
  * Najpierw napisze co sie stało w polu;
  Pojechałem w pole tym ciągnikiem z rorzutnikiem załadowanym do czuba gnojem. No wyżuciłem pare razy obornik i zadnego problemu nie zauażałem, ale z czasem było coraz trudniej zapalić i zmniejszona moc ale myślałem ze tak se z tym rozrzutnikiem ciągnik radzi.
  * W polu prawie kończe wywalanie gnoju no a tu coś coraz mocniej strzela jak jak by zawory, zgasiłem szybko ciągnik i sprawdziłem czy olej jest i wszystko ok.
  * Odpalić było bardzo cięzko bo rozrusznik nie miał siły takie tarcie jak niewiem, z tłumnika pojawiły sie kłęby dymu, a tak wcześniej nie było, zauwazyłem duzą zmiane, czyli nagły spadek mocy ze jak ruszałem z jedynki szosowej albo 4 polowej to mi ciągnik gasł i miał niestabilne obroty. Słychać było jak pracują 2 tłoki a jeden nie.
  * Po chwili zaczeło sie dymić spod miski olejowej, tym węzykiem co idzie odma z zaworów. Odkręciłem korek wlewowy oleju i to bucha szpara białego dymu. A tendy gdzie sie sporawdza olej (badnet do pomiaru oleju) to sie wylewał, a tak nie powinno. Skąd ten dym może sie brać z oleju? Moze jakieś tarcie, juz 3 dzień nie mozna poradzić i 4 mechanik niewie co jest.
  * Naprawa, po ustawieniu zaworów ciągnik przybrał mocy ale wogule wałka sie nie da obrucić. Nawet rozrusznik nie ma siły i nie dymi tak z tłumnika ale dymi sie tendy co sie olej wlewa i odmą która odprowadza nadmiar z oleju. Co moze być?

  3 4
 • #2 30 Sie 2008 07:47
  maromarol
  Poziom 13  

  A pierścienie i tloki w porządku? i jeszcze jedno może dziwne pytanie :a kolektor i tłumik nie jest zapchany?

  1
 • #3 30 Sie 2008 08:03
  Dudi2007
  Poziom 16  

  biały dym z wydechu świadczy o uszczelce pod głowicą lub pęknięciu tuleji w bloku silnika poprostu silnik przegżany ,trudność z ręcznym obrotem wału i wylewającą śię przez miarke oleju substancją bardziej wskazują na peknięcie tuleji tłokowej ,jeszcze jedno sprawdż cisśnienie sprężania bo mogło stopić kawałek tłóka (powodem w takin przypadku jest lejący wtrysk od długiego czasu)

  0
 • #4 30 Sie 2008 09:37
  adam7009
  Poziom 38  

  dziura w tłoku,jak wyrzuca olej ,bo kompresja idzie do miski.

  0
 • #5 30 Sie 2008 14:22
  arek59
  Poziom 29  

  Na dodatek prawdopodobnie kompresor ładuje za duże ciśnienie, albo wycieka tłokami. Ciągnik jest w fazie rozbierania to zobaczymy co będzie. Dodam ze biały dym leci też z tą gdzie sie wlewa olej silnikowy, tuż zaraz przy pompie wtryskowej. Biały dym też wylatuje z wężyka która odprowadza nadmiar oleju z pokrywki zaworowej.

  Regulamin pkt 10,9 i 11 wraz z podpunktami, proszę poprawić. goldwinger

  Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

  Ciągnik rozebrany i usterka znaleziona. Była przepalone uszczelka pod głowicą między tłokami i pęknięty wał korbowy oraz zjeżdziły sie jego tuleje trzymające sie za miske olejową. Czy coś jeszcze sprawdzić opróć tych usterek?

  0