Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Frontera- szwankują przednie wycieraczki

Mariusz Z. 30 Sie 2008 08:52 1940 3
  • #1 30 Sie 2008 08:52
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Mam problem z przednią wycieraczką objawiający się paleniem bezpiecznika co jakiś czas. Usterka występuje nieregularnie, bywają momenty, że wycieraczki chodzą bezproblemowo. Przed spaleniem bezpiecznika widać, że wycieraczka idzie ciężko. Co może być przyczyną tej usterki? Na pewno nie jest to wina mechanizmu wycieraczek gdyż sytuacja się zdażyła również na odkręconym silniczku.

0 3
  • #2 30 Sie 2008 15:01
    Doktorr
    Poziom 33  

Rozbierz silniczek i sprawa się wyjaśni.

0
  • #3 15 Wrz 2008 11:43
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Silniczek wewnątrz wygląda dobrze. Zacząłem podejrzewać moduł sterujący. Silnik podłączony na stole zachowuje się normalnie, posiada oba biegi. W aucie bez modułu sterującego silnik działa lecz niezupełnie poprawnie bo nie ma pracy impulsowej i zatrzymuje się w momencie wyłaczenia wycieraczki, nie powracają do pozycji spoczynkowej. Bezpiecznika nie pali jednak. Natomiast po podłaczeniu modułu, nawet bez silnka pobór prądu po włączeniu zasilania wynosi 11A. Czy taki moduł występuje także w innych Oplach czy tylko w Fronterze?

0
  • #4 15 Wrz 2008 17:49
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Podłożyłem drugi silnik i ta sama historia, czyli silnik jest sprawny. Czy dysponuje ktoś schematem instalacji wycieraczek od Frontery?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo