Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autokarowy system Blaupunkt - jaka zmieniarka CD?

Keflavik 27 Lut 2004 22:02 3650 7
  • #1 27 Lut 2004 22:02
    Keflavik
    Poziom 10  

Witam serdecznie. Mam pytanko. Mam w autokarze system blaupunkt składający się z: RDR 05, BCA 05 i BPA 2480. Bardzo bym chciał podłączyć zmieniarkę CD. W książce znalazłem że można do tego systemu podłączyć zmieniarkę CD ( podają tam symbol CDC A05 ). Mogę kupić zmieniarkę o symbolu CDC A05/777 ( ale ona była w osobowym czyli na 12voltach ) i nie wiem czy będzie działała z autokarowym systemem? Może to pytanko jest infantylne dla kogoś kto siedzi w temacie ale ja jestem w tym zielony. Z góry wielkie, wielkie dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 28 Lut 2004 12:54
    djlj24
    Spec od car audio

Musiałbym popatrzeć po schematach ale powinno chodzić. Na wyjścu zmieniacza powinno być +12V na zasilanie - bo sterowanie anteną i zmieniaczem chodzi na 12V. Szyna i audio standardowe.

0
  • #3 28 Lut 2004 14:08
    Keflavik
    Poziom 10  

Dzięki bardzo. Wiesz djlj24 ta zmieniarka CDC A05/777 chodziła w osobowym ( na 12 V ). Ma wtyk okrągły z 13 pinami a w BCA 05 mam jeszcze wolne gniazda ( okrągłe ): CDC Remote (6 pinów), Cable remote ( 7 pinów ) oraz Aux ( 8 pinów ). Rozumiem że powinienem podłączyć zmieniarkę do gniazda CDC Remote tylko gdzie kupić ( lub jak przerobić ) taką przejściówkę? Bardzo bym prosił o ile możesz zerknij w swoje schematy.

Serdecznie pozdrawiam.

0
  • #4 01 Mar 2004 16:16
    djlj24
    Spec od car audio

W jednym złączu jest szyna, w drugim wejście AUX. Musze trochę pokombinować bo mam schemat BCA05 ale nie jestem przekonany, że to się tu podłącza. Raczej sterowanie do radia - a tego schematu nie mam. Chyba, że jest to tak samo jak w TRC2446.

0
  • #5 01 Mar 2004 17:40
    Keflavik
    Poziom 10  

Witam djlj24. Sprawdzałem teraz w radyjku RDR 05 są tylko kostki jak ISO ( jedna na 10 konektorów i dwie po 8 konektorów + antena). To wszystko ( a raczej ta na 10 i jedna ( srodkowa ) na 8 konektorów ) są podłączone przez jeden specjelny kabel który idzie do BCA 05 ( takia prostokątna wtyczka na 16 pinów ). W BCA jest jeszcze druga taka sama wtyczka która łączy go ze wzmacniaczem BPA 2480. I tylko w BCA 05 mam te wolne gniazda jak wcześniej pisałem ( dlatego wnioskowałem że do niego trzeba podłączyć zmieniarke). Wiesz jeszcze coś ta zmieniarka ma kabel taki jak CDC A08T (jest jej opis w necie) i tam też jest narysowane gniazdo jakie mam w BCA 05 ( jak możesz to zerknij może to coś pomoże ).I jeszcze jedno moja zmieniarka ma nieco inne kolory kabelków niż w twoim opisie na stronie STUDIO 24 -więc już sam nie wiem czy to model A 05 ( bo klapka z napisem blaupunkt jest po jewej stronie ). Niestety nie odczytam typu bo naklejki są szczątki ( a sam nie wiem jak ją można zidentyfikować ).Może po kapelkach (jak tak to mogę podać kolory i może wtedy będzie wiadomo jaki jest jej typ)
    Serdecznie pozdrawiam. PS. Też skończyłem Polibude ale transport.

0
  • #6 01 Mar 2004 17:44
    karo660
    Poziom 13  

Możesz spróbować ,choć mam obawy ,że nie będzie sterowania
    W zmieniarce Masz:
    1-nc
    2-GND
    3-UB-CD
    4-ACC-CD
    5-TELE-MUTE
    6-CD-IN GND
    7- NC
    8-CD-IN-R
    9-NC
    19-CLOC IN/OUT
    11-NC
    12-CD-IN-L
    13-DATA IN-OUT

BCA gniazdo 6-pin (CD-FERNBEDINUNG,CD-REMOTE CONTROL)
    1-NC
    2-CDC-ON
    3-FB-RDI
    4,5-GND
    6-FB-TDO
    kolejność pinów od lewej 1-5,6-środek

BCA gniazdo 8-pin CD
    1,4,6,7-NC
    2-GND
    3- AUDIO IN L
    5- AUDIO IN R
    kolejność pinów od lewej 7-3-5-2-4-1-6,środek-8

0
  • #7 17 Wrz 2007 19:37
    papisp
    Poziom 15  

Czy ma ktoś może opis złącz AUDIO i VIDEO BPA 2480 to jest sterowanie Blaupunkta w autokarze chciałbym podłączyć do niego JVC KD-DV7302 E czyli radioodtwarzacz DVD
    Bardzo proszę o info

0
  • #8 17 Wrz 2007 23:09
    waldi58
    Poziom 23  

Panowie ! Ta zmieniarka nie ruszy z tym sprzętem. Przede wswzystkim do zestawu autobusowego tzn RDR05 i BCA05 jest przeznaczona specjalna zmieniarka o symbolu CDC A05 C . Literka C w nazwie oznacza nazwe " coach" . Ta zmieniarka ma w sobie dodatkowy interfejs umożliwiający sterowanie tej zmieniarki poprzez pulpit BCA 05. Do tego trzeba mieć wg Blaupunkta specjalny kabel łączący jednocześnie zmieniarke razem z pulpitem sterującym i przyciskami sterującymi w kierownicy !!!!!!!

0