Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy taka spawarka ma sens???

wIpErEk 30 Aug 2008 11:52 1800 8
Tespol
    wIpErEk
    Level 12  
    Witam. Przeglądałem ostatnio aukcje i natknąłem sie na "dokumentacja techniczna wykonania spawarki inwerterowej" : http://www.allegro.pl/item424882442_sam_wykonaj_spawarke_inwertor_owa_dokumentacja.html.
    Czy to się opłaca kupic?? Dodam że tego typu konstrukcje to dla mnie całkowita nowośc, ale chciałbym spróbowac czegoś nowego. Krok po kroku może coś z tego wyjdzie?? Doradźcie
  • Tespol
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Było na forum kilkakrotnie poruszane. Nie chcę nikomu robić antyreklamy, ale daj sobie z nią spokój. Konstrukcja prymitywna i mało wydajna.
    wIpErEk
    Level 12  
    Aha czyli szkoda czasu, nerwów i pieniedzy
  • Tespol
    lechoo
    Level 39  
    Problem nie jest w tym, że mało wydajna i prymitywna... po prostu zawiera zbyt wiele błędów. Jest to raczej nieudolna próba "ulepszenia" spawarki z "Elektroniki Praktycznej".
    Ten projekt jest gdzieś zeskanowany i zamieszczony na Elektrodzie, poszukaj go sobie.
    Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza pomiarowego oraz doświadczenia z układami impulsowymi, to sobie odpuść budowę takiej spawarki, gdyż wyjdzie znacznie drożej niż kupiona gotowa w markecie.
    W każdym razie gotowych projektów szukaj w dziale "Konstrukcje DIY" - jest tam kilka projektów dobrze wykonanych spawarek inwerterowych.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Projektu z tego co się orientuję nie ma już na forum, właściciel rości sobie prawa autorskie do niego.
    -> Lechoo: to jednak jest konstrukcja prymitywna, kilkudziesięcio centymetrowe odcinki przewodu jako rezystory wyrównawcze?
    lechoo
    Level 39  
    Te "rezystory" to jeszcze nic, błędów jest znacznie więcej, ale nie czas i miejsce na ich wymienianie - po prostu najlepiej zapomnieć, że taki projekt wogóle istnieje :)
    wIpErEk
    Level 12  
    Pisząc "zaplecze pomiarowe" co masz na myśli lechoo??
    lechoo
    Level 39  
    wIpErEk wrote:
    Pisząc "zaplecze pomiarowe" co masz na myśli lechoo??

Przede wszystkim oscyloskop, autotransformator, transformator separujący 230/230V, amperomierz >100A najlepiej cęgowy DC, sztuczne obciążenie >100A, o mierniku uniwersalnym chyba nie trzeba wspominać...
    Dużo cierpliwości trzeba wykazać przy nawijaniu elementów indukcyjnych, nie można tego zrobić byle jak.
    Poczytaj sobie koniecznie ten wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic740626.html
    wIpErEk
    Level 12  
    Ja bardziej dysponuje tym ostatnim czyli miernikiem uniwersalnym. Cierpliwośc to ja mam, ale chyba sobie odpuszcze jednak