Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taka spawarka ma sens???

30 Sie 2008 11:52 1689 8
 • Poziom 12  
  Witam. Przeglądałem ostatnio aukcje i natknąłem sie na "dokumentacja techniczna wykonania spawarki inwerterowej" : http://www.allegro.pl/item424882442_sam_wykonaj_spawarke_inwertor_owa_dokumentacja.html.
  Czy to się opłaca kupic?? Dodam że tego typu konstrukcje to dla mnie całkowita nowośc, ale chciałbym spróbowac czegoś nowego. Krok po kroku może coś z tego wyjdzie?? Doradźcie
 • Moderator Samochody
  Było na forum kilkakrotnie poruszane. Nie chcę nikomu robić antyreklamy, ale daj sobie z nią spokój. Konstrukcja prymitywna i mało wydajna.
 • Poziom 12  
  Aha czyli szkoda czasu, nerwów i pieniedzy
 • Poziom 39  
  Problem nie jest w tym, że mało wydajna i prymitywna... po prostu zawiera zbyt wiele błędów. Jest to raczej nieudolna próba "ulepszenia" spawarki z "Elektroniki Praktycznej".
  Ten projekt jest gdzieś zeskanowany i zamieszczony na Elektrodzie, poszukaj go sobie.
  Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza pomiarowego oraz doświadczenia z układami impulsowymi, to sobie odpuść budowę takiej spawarki, gdyż wyjdzie znacznie drożej niż kupiona gotowa w markecie.
  W każdym razie gotowych projektów szukaj w dziale "Konstrukcje DIY" - jest tam kilka projektów dobrze wykonanych spawarek inwerterowych.
 • Moderator Samochody
  Projektu z tego co się orientuję nie ma już na forum, właściciel rości sobie prawa autorskie do niego.
  -> Lechoo: to jednak jest konstrukcja prymitywna, kilkudziesięcio centymetrowe odcinki przewodu jako rezystory wyrównawcze?
 • Poziom 39  
  Te "rezystory" to jeszcze nic, błędów jest znacznie więcej, ale nie czas i miejsce na ich wymienianie - po prostu najlepiej zapomnieć, że taki projekt wogóle istnieje :)
 • Poziom 12  
  Pisząc "zaplecze pomiarowe" co masz na myśli lechoo??
 • Poziom 39  
  wIpErEk napisał:
  Pisząc "zaplecze pomiarowe" co masz na myśli lechoo??

  Przede wszystkim oscyloskop, autotransformator, transformator separujący 230/230V, amperomierz >100A najlepiej cęgowy DC, sztuczne obciążenie >100A, o mierniku uniwersalnym chyba nie trzeba wspominać...
  Dużo cierpliwości trzeba wykazać przy nawijaniu elementów indukcyjnych, nie można tego zrobić byle jak.
  Poczytaj sobie koniecznie ten wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic740626.html
 • Poziom 12  
  Ja bardziej dysponuje tym ostatnim czyli miernikiem uniwersalnym. Cierpliwośc to ja mam, ale chyba sobie odpuszcze jednak