Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hantek DSO-2150, warto kupić?

30 Sie 2008 11:54 5567 8
  • Poziom 17  
    Czy warto kupić taki oscyloskop Hantek DSO-2150? Był by to mój pierwszy oscyloskop i nie wiem czy watro kupować produkt nie znanej firmy. Cena jest zachęcająca, ale jak jest bardzo awaryjny to szkoda pieniędzy. Może ktoś używa takiego oscyloskopu i mógłby się podzielić opinią.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    W oscyloskopie brak izolacji galwanicznej oraz jakichkolwiek zabezpieczeń. Chwila nieuwagi i masz po oscyloskopie i kompie. Tak było w moim przypadku.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napisz kolego do jakich celów ma służyc i jaką kwotą dysponujesz.

Niestety kolega Mutki ma rację - jako pierwszy oscyloskop nie jest to dobry wybór.
  • Poziom 17  
    Miałby to być oscyloskop przede wszystkim do nauki. Na dzisiejsza chwile mogę przeznaczyć kolo 400zl. Myślałem też nad używanymi oscyloskopami analogowymi, ale nie wiem czy taka lampa pożyje długo. Mam na oku taki oscyloskop Tesla BM 566A, tylko nie mogę znaleźć do niego parametrów technicznych na jednej stronie piszą, że ma pasmo do 100Mhz, a na innej do 120Mhz.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie to ma znaczenie czy ma 120 Mhz czy 100.
    To i tak dużo więcej niż potrzebujesz.
    Te oscyloskopy były w kilku wersjach.
    Tesla będzie na pewno lepszym rozwiązaniem niż przystawka.

A lampa pewnie "przeżyje " Ciebie.
  • Poziom 17  
    A jak jest z awaryjnością tego oscyloskopu? Czy w razie jakiegoś uszkodzenia nie będzie problemu z częściami? Chodzi mi o dostępność tych części albo ich zamienników.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeszcze nie naprawiałem tych oscyloskopów - albo ich było mało na rynku albo się nie psują.
  • Poziom 17  
    Niestety przegrałem aukcje. Jaki mógłbyś polecić mi oscyloskop kolo 400zl?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aktualnie w wiadomym serwisie aukcyjnym jest aukcja OSCYLOSKOP KR7203A 2x20MHz.
    Sprzedający jest "pewnym" człowiekiem i sprzęt od niego jest pewny.
    Jeśli nie przeraża Cię wielkośc to KR7203A jest dobrym wyborem na początek.

Jeśli chcesz coś mniejszego ( ale rosyjskiego) zapraszam na PW.