Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za trafo od jakiegoś lampowca?

30 Sie 2008 14:02 1350 11
  • Poziom 12  
    Dostałem takowe trafo od kolegi, powiedział że pochodzi ono od jakiegoś dużego radia lampowego. Jako że trochę interesuję się lampami to może skusił bym się na zmontowanie jakiegoś wzmacniacza opartego na tym transformatorze o ile do czegoś się nada.
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam Ekolog

• Specjalista - wzmacniacze gitarowe
    Znaczy się, masz trafo i nie wiesz, a my nie mamy trafa i mamy wiedzieć? Niestety moja szklana kula jest w serwisie, ale jak tylko wróci to sprawdzę.
  • Admin Grupy Retro
    Przepisz oznaczenia, pomierz rezystancje uzwojeń, podaj grubości drutów -> na tej podstawie można coś wniskować.
  • Poziom 14  
    Ja bym jakiegoś głośnikowca sugerował, tylko 4 wyprowadzenia to akurat by podchodziło, rdzeń chyba poskładany ze szczeliną, widać jedno grubszym drutem nawinięte, to mogłoby być wtórne. Najlepiej zmierz przekładnię to wtedy coś więcej będzie dało się powiedzieć
  • Poziom 12  
    Od lewej strony: między pierwszym i drugim wyprowadzeniem jest rezystancja 1.4 ohm'a a między trzecim a czwartym 16.6 ohm'a
    Oznaczeń nie ma, gdyby były to rzecz jasna bym je podał...
  • Poziom 36  
    Również uważam, że jest to trafo głośnikowe.
  • Admin Grupy Retro
    Lutek49 napisał:
    Również uważam, że jest to trafo głośnikowe.

A ja nie. W małych transformatorkach do SE rezystancja uzwojenia pierwotnego wynosi co najmniej 150Ω. Gdyby był do EL34, ta rezystancja również nie byłaby tak niska. Ale pomierzyć zawsze warto :D
  • Poziom 21  
    A mnie to bardziej jak dławik wygląda... Ale cholera wie. :-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Witam, wypytałem kolegę trochę o to trafo i okazuje się że to jest trafo głośnikowe bo odcinał kabelki które łączyły to trafo z głośnikiem. Zapytałem się o model radia to powiedział że nie pamięta ale powiedział że było bardzo duże drewniane i miało w sobie trzy głośniki do dwóch mniejszych głośników na bokach radia były malutkie trafa a do dużego głośnika na ścianie przedniej było właśnie to trafo.
  • Poziom 27  
    wszystko dobrze,tylko nie wiem po jaką .....kolega zniszczył radio?