Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy taka baterie/akumulator da sie ladowaci i jakim prądem

30 Sie 2008 14:26 912 3
  • Poziom 8  
    witam znalazłem u siebie takie oto ustrojstwo:)
    czy taka baterie/akumulator da sie ladowaci i jakim prądem

powiedzcie czy mogę to sobie naładować prostownikiem od aku z auta i jeśli tak to jakim prądem?

dodam ze było to stosowane... o tutaj czy taka baterie/akumulator da sie ladowaci i jakim prądem wiec chyba powinno dać sie lądować bo wątpię żeby nasza polska drogówkę było stać na kupowanie nowych za każdym razem;)
  • Poziom 16  
    napewno da radę ładować. napięcie ok 7-8v powinno styknąć a prąd.. sam nie wiem.. trzeba eksperymentować.
  • Poziom 13  
    Prostownikiem od auta napewno nie możesz łądować jego napiecie ładowania wynosi okolo 13V. Akumulator by był przeładowywany co doprowadzilo by do szybszego zużycia akumulatora. Zbuduj sobie prosty prostownik na 6,7 V. A dopuszczalny prąd ładowania na aku wynosi co najwyżej 10% pojemności akumulatora
  • Poziom 28  
    Sądząc po oznaczeniach (4R25) jest to bateria cynkowo-węglowa (Leclanche), analogiczne alkaliczne występują w katalogach pod nazwą 4LR25.
    Te bateria maja minimalne możliwości regeneracji przez doładowywanie.

Ale gdyby to był akumulator, to oczywiście można go ładować z prostownika samochodowego ale po podłączeniu układu ogranicznika prądu (np. na LM317).