Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite 4080XCDT boot pass do usunięcia.

30 Sie 2008 14:26 2277 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie!!!!

Jak w temacie. Kolega podarował mi laptopa (utylizacja w firmie). Pełna nazwa Toshiba Satellite 4080XCDT.
    Parametry:
    http://www.aranet.pl/sklep/specyfikacja/toshiba_satellite_4080xcdt.htm
    Nie pochodzi z kradzieży. mam na niego kwity jak coś to zeskanuję. Chcę go naprawić i podarować córce (2,6 lat), żeby grała sobie w gry i rysowała na nim w Paincie itp. Chyba sprawny flopek i CDROM. Komunikacja ze sprzętem wygląda tak, że po włączeniu pojawia się logo TOSHIBA, a po 1 sekundzie czarny ekran, z przyjaznym tekstem: Password = i migający znak zachęty.

Haseł serwisowych próbowałem, po 3 nieudanych próbach cwaniak się wyłącza. Wyjmowanie baterii z płyty głównej w przypadku laptopów nie ma sensu, i nie pomoże też przełożenie zworki CMOS. (tak czytałem). W serwisie będą chcieli koło 300-400 zł a to na moją kieszeń za drogo. Szukam domowego sposobu. Jeśli będzie trzeba to wymienię BIOS, skombinuje programator do EPROM. Podobno jest jakiś sposób z bootowaniem z dyskietki.
    Błagam pomocy!!!!! Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Do zdjęcia hasełka z takiego starego laptopa Toshiba powinna wystarczyć odpowiednia zworka na porcie LPT (1-5-10, 2-11, 3-17, 4-12, 6-16, 7-13, 8-14, 9-15, 18-25).
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za pomoc. A mogę na priva poprosić garść szczegółów? Jak coś mogę zadzwonić. Zapłacę za pomoc, jeśli pomysł okaże się strzałem w 10.