Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie estradowe do 15 tyś

kordas1980 30 Sie 2008 15:43 4360 13
  • #1 30 Sie 2008 15:43
    kordas1980
    Poziom 9  

Witam! Kompletuję sobie sprzęt estradowy (dwie satelity i bas) na imprezy okolicznościowe; wesela, studniówki bankiety itp. Będzie to muzyka odtwarzana z cd. Ostatnio słuchałem sprzęt firmy rcf ART-325A (dwie kolumny) i bas rcf 4PRO 8001AS, wszystkie głośniczki aktywne ale jak dla mnie zbytnio "krzyczały", basik spoko :) Jakby ktoś mógłby doradzić, jaki sprzęt można byłoby skompletować w tych granicach cenowych, który naprawdę gra i daje selektywny dźwięk byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

0 13
  • #2 30 Sie 2008 17:27
    Hefajstos
    Poziom 35  

Ale fabrycznie nowe i aktywne? Określ się jaśniej:) Zastosowanie jak rozumiem dla DJa? Grasz wesela czy jakieś inne imprezy?

Z produktów pokrewnych RCFowi proponuję posłuchać jeszcze Mackie SWA1801.

Koniecznie posłuchaj HK Audio Lucas (np. Lucas MAX) i HK Audio Elias (Elias PX).
    Posłuchałbym też Polaudio DJ 1500 i DJ 2000 + dobre końcówki mocy.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #3 30 Sie 2008 20:01
    kordas1980
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Głośniki tylko nówki, nigdy nie wiadomo jak ktoś wcześniej używał... Przeznaczenie: wesela, studniówki, bankiety. Chciałbym aby był to sprzęt nie tylko na wesela. Będzie to muzyka odtwarzana (dj) i nie raz publika może przekroczyć 150 osób. Oglądałem te pol audio dj 1500, myślę, że chyba za mała moc... Te rcf miały 400w i nie dawały rady jak dla mnie! Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć parametrów do dj 2000. Jakie ma parametry?

0
  • #4 30 Sie 2008 20:24
    leshy
    Poziom 9  

Jeśli planujesz kupno nagłośnienia za taką kwotę to ja bym kupił powermixer Dynacord Powermate 1000-2 PM 1000. Jest on drogi ale bardzo dorze spisuje sie na estradzie moc 2*700 watt na 4 ohm. Jego cena wacha się granicach 6-7 tyś zł. Co do kolumn to skłaniałbym się do
    HiSys 4XT Peavey i polecałbym tej samej firmy subbasy. To tylko mój pomysł sam zdecydujesz.

0
  • #5 30 Sie 2008 21:41
    kordas1980
    Poziom 9  

Dzięki Leshy. Ale czy ten mikser pociągnie dwie HiSys 4XT Peavey i do tego subbas? Miałeś doświadczenia co do takiego sprzętu, jesli tak to napisz mi jakie wrażenia :) Już sam głupieje, jest tego tyle... Choć moc głośniczków jest już niezła i chyba daje rade... Mój sklep się załamie, jak im rzucę parę propozycji i będą musieli to ściągnąć, żebym posłuchał, he he no ale niemałą kasę w to pakuję i chcę, żeby było bardzo dobre w odsłuchu i trwałości no i cenie ;) Pozdrawiam wszystkich "podpowiadaczy"

0
  • #6 30 Sie 2008 22:39
    leshy
    Poziom 9  

No niby bez subbasów masz wykorzystaną moc bo HiSys mają 700 wat na 4 ohm a są jeszcze subbasy.Ale możesz się poratować dobrymi aktywnymi peavey subbas pro. Pisałem o tym powermikserze bo jest moim zdaniem rewelacyjny. Miałem przyjemność grać impreze na którym był używany. Co do kolumn do strzeliłem odrazu takie jak zobaczyłem ile kasy masz do wydania. Bo tak szczerze to ja myślę ze spokojnie dałbym rade taki zestaw:
    Powermixer - Dynacord Powermate 1000-2 PM 1000 7 tyś zł
    Kolumny Peavey PRO 15 2sztuki 1,6 tyś zł
    Subbasy Peavey PRO SUB 2 ztuki 1,6 tyś zł
    I ogólnie zamknął byś się w okolicach 10 tyś złotych.

Jeśli chciałbyś wydać więcej to kolumny mogłbyś wymienic na serie HiSys 2 RX ich cena waha sie koło 1,6 tyś za sztukę.

Jeśli chciałbyś napędzić kolumny z serii HiSys i subbasy z tej serii to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno dynacorda czterokałowego ale to już byś musiał używanego kupić bo nowy Pm 2600 kosztuje około 9 tyś.
    Ja uważam, że spokojnie da radę ten zestaw który ci opisałem za okolo 10 tyś. Wszystko zależy jak wielkie będą te imprezy i czy naprawdę warto ładować tyle kasy. Jak pisałeś , że do 150 osób to da radę na plener też da radę.

0
  • #7 30 Sie 2008 22:40
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  
  • #8 30 Sie 2008 23:15
    miszkoo
    Poziom 28  

Słyszałem Peavey PRO 15 i PRO SUB i nie pokazało to nic ładnego. Moim zdaniem kupienie powermixera to pomyłka (power mixery to dobry wybór ale do maleńkich nagłośnień)

Moim zdaniem to najlepiej kupić jakieś dobre końcóweczki (nawet ADS ale za tą kasę można już coś lekkiego).

Aha kolego nie oceniaj paczek po mocy. Moc to jest nic gdy nie ma efektywności. Więc aby porównywać kolumny trzeba je słyszeć albo bardzo dogłębnie przeanalizować specyfikacje ale jak wiesz papier wszystko przyjmie.

0
  • #9 31 Sie 2008 00:15
    DjMapet
    Poziom 43  

Propozycja kolegi DYLU BADBOY jest godna uwagi. Jeśli nie masz predyspozycji do składania, to proponuję zestaw aktywny Dynacord D-LITE2000 (2000W).
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Naglosnien...tawy-naglosnieniowe/DYNACORD-D-LITE-2000.html
    Zaznaczam iż nie słyszałem, oraz nie widziałem tego zestawu, ale to Dynacord. Od Thomann-a mażna ten zestaw mieć za 3500 euro.
    Peavey PRO nie polecam. Za tą kasę można skonfigurować coś lepszego.

Pozdrawiam.

0
  • #10 31 Sie 2008 00:58
    Hefajstos
    Poziom 35  

Peavey to syf;) Przynajmniej te tanie modele, z tych drogich nieliczne wyjątki. Poza tym subbas i góra na pasywnej zwrotnicy z jednym powermikserem, to trochę słaba konfiguracja.

DJ2000 ma po 2 głośniki 8" w satelitach i nieco mocniejszy basowy. Nie ma go ciągle na stronie, trzeba pytać producenta.

Ja bym wybierał pomiędzy HK, Polaudio i Dynacordem. Za nieco większy budżet masz jeszcze HK Actor i za jeszcze trochę większy RCF TTs.

Z pasywnych polecam EAWa (serie FR i LA) i JBL SRx.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #11 31 Sie 2008 16:44
    kordas1980
    Poziom 9  

Nie ma to jak mętlik w głowie :) Te Dynacordy są nawet ciekawe... Dz

0
  • #12 31 Sie 2008 23:37
    Hefajstos
    Poziom 35  

No... rynek jest dosyć nasycony. Trzeba słuchać. Ja przed ostatnim zakupem słuchałem kilkunastu kolumn. A kupując basy jest jeszcze gorzej - nie posłuchasz sensownie w sklepie.

Dynacord jest ogólnie OK, od czysto technicznej strony jest EV w wersji lux;) Tzn. firma obecnie należy do EV (korporacja Telex / Bosch), głośniki w środku są Electro Voice. Tyle, że Dynacord ma trochę własnych projektów i nie oferuje produktów poniżej pewnej półki jakościowej.

Co do wyboru, zakładam, że jednoznacznie chcesz aktywne?

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #13 31 Sie 2008 23:42
    kordas1980
    Poziom 9  

Generalnie to mi nie robi czy aktywne czy pasywne. Najważniejsze że ma grać. Wiecie coś może jakie są opinie na temat denona DN-S 1200? Wiem, że pioneer króluje ale słyszałem, że denon daje radę a oprócz tego jest dużo bardziej atrakcyjny cenowo.

0
  • #14 01 Wrz 2008 11:01
    DjMapet
    Poziom 43  

Od jakiegoś czasu, zainteresowany jestem tym zestawem Dynacorda, ale niestety fundusze na razie mi na to nie pozwalają. Ale kiedyś?!
    Zaletą tego zestawu, jest możliwość rozbudowy o pasywne suby oraz satelity.
    Generalnie, to sporo taniej wychodzi zakup całego zestawu jednej firmy, niż konfigurowanie zestawu (obojętnie, pasywnego czy aktywnego), kupując osobno paczki, końcówki itp.

Pozdrawiam.

0