Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana przelacznika zespolonego Berlingo II

JohnCTN 30 Sie 2008 15:51 2835 0
  • #1 30 Sie 2008 15:51
    JohnCTN
    Poziom 17  

Witam.

Od jakiegos czasu chcialem troche pozmieniac w swoim berlingo ... no i pomyslalem sobie, ze pomecze sie i zamontuje sobie w Berlingo Radio RT3 z NAVI i kolorowym ekranem. Zacząlem od wymiany przelacznika zespolonego, na taki , ktory ma w sobie komputer pokladowy.
    Znalazlem taki na allegro, ale oprocz przycisku komputera pokladowego posiada automatyczne wlaczenie wycieraczek (dodatkowa opcja sensor deszczu) i automatyczne wlączenie swiatel (dodatkowy czujnik zmierzchu) ... no i najprawdopodobniej jest to przelacznik z citroena C5.
    przelacznik jest z 2002 roku jest na COM2000, moj oryginalnie zamontowany przelacznik zespolony jest z 2003 roku i tez jest na COM2000, a jednak mam maly problem.

Przelacznik dziala wysmienicie po za jednym malym szczegolem, otoż gdy przekrecam prawą manetką aby włączyc spryskiwacz tylnej szyby, to wlączają mi sie spryskiwacze przednij szyby. Natomiast gdy podciagne prawa manetke do siebie by uruchomic spryskiwacze przedniej szyby to dzialaja poprawnie spryskiwacze przedniej szyby.

Ogolnie nie dziala mi spryskiwacz tylniej szyby i zawsze zalączaja sie spryskiwacze przedniej szyby, czy to oznacza , ze jest uszkodzony przelącznik zespolony, czy cos trzeba zaprogramowac w BSI ???

pozdrawiam

JohnCTN

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME