Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie do silnika 5,5 kw

micigl 30 Aug 2008 16:13 22250 9
Bosch
    micigl
    Level 2  
    Ja mam taki stary ruski silnik 5,5 kW ok 1500 obrotów pracujący w układzie gwiazdy- bo tak kiedyś pracował i tak jest zmostkowany- to jakie powinienem zastosować zabezpieczenie żeby nie wyzwalało mi esa przy rozruchu . . . C16 . . . D16 . . czy jakąś 20 tkę --- dodam że główne zabezpieczenia to B25 przed B16 . . . i dodam jeszcze ze po zmianie przez wykwalifikowanego elektryka skrzynki z zabezpieczeniami zaczęło się właśnie tak dziwnie dziać nawet nowy duży BOSCH nie da rady się udźwignąć przy rozruchu a kiedyś pracował mi nawet silnik 11 kW . . .
  • Bosch
    Arturo2005
    Level 33  
    A pierwotnie pewnie były topiki?
  • Bosch
    jacur
    Level 32  
    Silnik 5.5kW powinien mieć zabezpieczenie 25A Gl czyli zwłoczny topik
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Aby dobrać zabezpieczenie do silnika wypadało by znać jego prąd znamionowy- z tabliczki. Proponuje tu poczytać Link
    marian_em
    Level 25  
    Przed chwilą napisałem posta ale gdzieś go wcieło... :roll: Przy B25 nie ma za dużego pola manewru, proponuje wziąść zasilanie bezpośrednio spod głównego zabezpieczenia a silnik zabezpieczyć wyłącznikiem silnikowym (albo termikiem - zależnie czym włączasz silnik). Żadna kaskada nie da w tym przypadku oczekiwanego rezultatu.
    apistograma
    Level 13  
    Charakterystykę D esek stosuje się najczęściej przy bardzo ciężkim rozruchu, kiedy na wale silnika jest zamontowany bezpośrednio wentylator o dużęj średnicy lub inne urządzenie o bardzo dużej bezwładności. Natomiast do doboru wartości zabezpieczeń potrzebny jest prąd znamionowy silnika odczytany z tabliczki.
    Dla silnika 5,5 kW zasilanego 230V jest to C25A, dla 5,5kW 400V - C16A
    chris172
    Level 11  
    A ja przy okazji zadam pytanie jeki powinien być przydział mocy dla dwóch silników 3 fazowych 5,5 KW plus jeszcze na inne urządzenia około 5KW
    kierbedz4
    Level 36  
    Zabezpieczenie przedlicznikowe B 25A Energetyka zabezpieczyła zgodnie z jak figuruje na umowie.i na nic się zdaje zabezpieczenia zalicznikowe typu C czy też D Przydział mocy powinien być uzależniony czy obydwa silniki oraz pozostały sprzęt pracuje jednoczećnie czy pojedyńczo.
    chris172
    Level 11  
    Ja tak jak napisałem zapytałem tu by nie otwierać podobnego wątku, mam lokal do którego będę podciągał prąd obecnie nie ma tam nic. Zakładam, że wszystko będzie pracowało jednocześnie być może nie 100% ale 80% czyli możliwość pracy dwóch silników 5,5KW 3fazowy każdy i coś około 5KW pozostałe urządzenia na 230V
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    chris172 wrote:
    Ja tak jak napisałem zapytałem tu by nie otwierać podobnego wątku, mam lokal do którego będę podciągał prąd obecnie nie ma tam nic zakładam, że wszystko będzie pracowało jednocześnie być może nie 100% ale 80% czyli możliwość pracy dwóch silników 5,5KW 3fazowy kazdy i coś około 5KW pozostałe użądlenia na 230V

Kup przyłącze na zabezpieczenia 40A. Nie wiem jak u Ciebie ZE to widzi z punktu mocy.