Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson z ICC17

Henio 28 Lut 2004 00:56 2147 6
  • #1 28 Lut 2004 00:56
    Henio
    Poziom 17  

Czy ktośbz kolegów podpowie mi dlaczego nie mogę wejść w tryb servisowy. Ale po kolei .Mam thomsona który zachowuje się dziwacznie na formacie 16/9 ijest wszystko ok. jest ostry wyrazisty a jaksrawość prawisłowa ,zaś na 4/3 obraz jest za ciemny, nawet i trochę tak jak by mu brakowało kontrastu .Podciągnięcie S-2 powoduje że obraz się całkiem rozmazuje . Od samego początku TV nie chce mi wejść w tryb servisowy choć wszystkie funkcje programowania chodzą prawidłowo . Co do tej pory zrobiłem podstawiłem panięć 24C16 nic nie pomogło ,wymieniłem procesor wizyjny TDA 8855 nic to nie pomogło . Wyczytałem wszystko co tyczy trybu servisowego czyli najpierw TV na stanbai ,następnie wyłączyć wyłącznikiem następnie jak dioda zgaśnie to wcisnąć jednocześnie na klawiaturze lokalnej która znajduje się z boku TV nacisnąć V- i P- no i włączyć TV trzymać to ok.10sek . Niestety u mnie nic nie wchodzi może robię jakiś błąd . Po wymianie TDA mam od dołu za wąski obraz i choćby dlatego muszę wejść w ten dziadoski tryb servisowy .Pozdrawiam wsztstkich Heniek

0 6
  • #2 28 Lut 2004 02:09
    Stef
    Poziom 31  

Poniżej

"Odbiornik należy pilotem przełączyć do stanu standby, a następnie wyłączyć wyłącznikiem sieciowym i odczekać aż zgaśnie dioda sygnalizacyjna. Następnie nacisnąć przyciski „PR-” i „VOL-” znajdujące się na klawiaturze lokalnej i trzymając je wciśnięte włączyć odbiornik wyłącznikiem sieciowym. Po włączeniu odbiornika przyciski te należy trzymać przez około 8 sekund.
    Na ekranie pojawi się główne menu serwisowe. Poszczególne funkcje z tego menu wybiera się pilotem. Należy zwrócić uwagę, że chassis to ma pamięć stałą ROM, z której można przepisać nastawy fabryczne do pamięci RAM, a następnie do NVM. Przed wyjściem z trybu serwisowego należy zapamiętać ustawione wartości funkcją STORE. Wyjście z trybu serwisowego następuje przez wyłączenie odbiornika."

To pewnie to samo co w górze, spróbuj jeszcze "PR-" i VOL-" na pilocie! A pierwsze, to sprawdź czy klawiatura lokalna jest OK, a w THOMSON'ie można się tego spodziewać że będzie "no".

0
  • #3 28 Lut 2004 11:42
    Henio
    Poziom 17  

Dzięki za odpowiedź jednak jeśli klawiatura lokalna wykonuje wszystkie funkcje czyli reguluje fonię oraz przełancza kanały to chyba chodzi . Robię idealnie jak kolega pisze z wejściem w tryb i nic . Może to procesor?

0
  • #4 28 Lut 2004 11:57
    DAREK2004
    Poziom 20  

możę i procesor, ale ogółnie tomsony nie wejdą w serwis jeżeli mają podłączone coś po euro-lub jest tam uszkodzenie i tv widzi że po euro jest coś podłączone

0
  • #5 10 Lip 2004 10:40
    paok
    Poziom 15  

Witam
    Ja mam dokładnie tak samo uszkodzonego thomson-a 28DG22E. Jak poradziłeś sobie z ciemnym obrazem w trybie 4/3. Wymiana TDA6107 pomaga na tą ustarkę ?? bo teraz właśnie nad tym się zastanawiam. Za info z góry dzięki.

0
  • #6 10 Lip 2004 12:55
    280173
    Poziom 17  

wejść w tryb serwisowy jest możliwe tak jak wyżej opisują koledzy jednak należy najpierw odłączyć urządzenia od eurozłączy bez tego lipa z serwis mode

0
  • #7 19 Lip 2004 22:36
    paok
    Poziom 15  

W moim przypadku uszkodzony był Tranzystor o oznaczeniu TL02. Miernikiem testował się jako sprawny !!!. Po wymianie telewizor zaczął działać poprawnie i dało się wejść do trybu serwisowego opisaną wyżej kombinacją.
    Pozdrawiam

0