Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ZANUSSI ZX 99/5W NO FROST

30 Sie 2008 21:31 2224 5
  • Poziom 13  
    Mam problem z lodówką a mianowicie nie włącza się rozmrażanie grzałki na parowniku nie dostają napięcia z modułu.Lodówka posiada dwie czujki zabezpieczające (termiczne) są sprawne.Jak podłączyłem zasilenie bezpośrednio z sieci to grzałki działają.Przewody które idą z modułu do grzałek są sprawne nie mają żadnej przerwy sprawdzone.Zasilanie do grzałki jest sterowane za pomocą triaka.Założyłem dwa nowe moduły i jest dalej to samo. Zostały jeszcze do wymiany dwie czujki NTC ale to raczej niema z tym nic wspólnego,ale jeżeli się mylę to proszę o podpowiedz.
  • Poziom 20  
    ma gdyby nie te czujki to co daje impuls na moduł??? aby załączył grzałkę
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Być może się mylę ale wydawało mi się że czujki są odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie lodówki a grzałki są sterowane z modułu np co 36h.
  • Specjalista AGD
    maxagd napisał:
    Być może się mylę ale wydawało mi się że czujki są odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie lodówki a grzałki są sterowane z modułu np co 36h.

mylisz się >>uszkodzoną masz czujke rozszraniania parownika
  • Poziom 13  
    eeban napisał:
    maxagd napisał:

mylisz się >>uszkodzoną masz czujke rozszraniania parownika

Dzięki za podpowiedz ale mam jeszcze pytanie która z czujek jest odpowiedzialna za odszranianie (ta wmontowana w parowniku czy ta przed parownikiem)??
  • Moderator AGD
    Te czujki są na jednej wtyczce. Zmierz rezystancję obu i będziesz wiedzieć która jest uszkodzona.
    Przy 10°C mają mieć 5.4kΩ, przy 0°C 8,7kΩ a przy -15°C ok 20kΩ