Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF, DIGITAL OUT pod 433MHz ?

30 Sie 2008 21:39 899 4
 • Poziom 21  
  Nie wiem czy dobry dział wybrałem... Chcę podłączyć kartę dźwiękową SPDIF, Coaxial lub Digital out) ze wzmacniaczem i tu zaczyna się problem - brak możliwości pociągnięcia kabla. Wpadłem na pomysł, że dorobię do tego nadajnik i odbiornik 433MHz lub kupię gotowe moduły. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie lub może zaproponować jakieś rozwiązanie? Cały problem polega na transmisji i zabezpieczeniu przed zakłóceniami... Z góry dziękuję za pomoc.
 • Spec od car audio
  Kilka lat temu pytałem praktycznie o to samo. Nie przeskoczysz tego łatwo - do SPDIF trzeba dosyć szerokie pasmo i to dosyć czyste, bez zakłóceń.
 • Poziom 25  
  Swego czasu kilka japońców posiadało przetworniki analogowo-cyfrowe, które umożliwiały takie połączenie.
  Ja kiedyś używałem AKAI AM57. Kolejna, czyli wyższa wersja (AM67) była zaopatrzona właśnie w taki przetwornik. Pomysł wówczas się nie przyjął, bo z sygnałem stricte cyfrowym wtedy rzadko się człowiek spotykał. PC-ety były dopiero w powijakach i nie było motywacji. Po prostu tzw. multimedia dopiero zaczynały.
  Jeżeli ci bardzo na tym zależy to spróbuj poszukać właśnie takiego wzmacniacza. Oczywiście nie musi to być AKAI. Kilku wiodących producentów oferowało onegdaj takie urządzenia.
 • Spec od car audio
  Nie chodzi o wzmacniacz z wejściem cyfrowym (jest tego na pęczki, ten Akai to akurat biedny model), chodzi o przesłanie sygnału do kilkanaście metrów dalej oddalonego wzmacniacza (lub amplitunera 5.1 lub 7.1) ale bezprzewodowo. Problem pojawia się gdy chcemy przeskoczyć jeszcze różnicę potencjałów i odległość 10 m bo na AC3 i DTS mogą się już pojawiać błędy w transmisji światłowodem (tym do audio - plastikowym) a radiowa transmisja to jeszcze większe ograniczenie (pasmo - do 2 kanałów "wystarczy" ok. 50kHz, do wielokanałowego conajmniej 100kHz).
 • Poziom 21  
  Z zakłóceniami na takiej odległości można sobie poradzić. 50kHz całkowicie wystarczy. Ten sygnał trzeba dodakowo zakodować i z drugiej strony dekodować, tylko teraz pytanie czym. Bawić się w zaprogramowanie jakiegoś AVRa czy gotowe rozwiązania...