Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polskie znaki w edytorze równań - jak wstawić?

31 Sie 2008 00:59 8174 12
  • Poziom 10  
    Cześć.

Dotyczy pakietu Office 2000, Microsoft Equation 3.0.
    Prozaiczna sprawa, ale bardzo ważna dla mnie, bo dotyczy pracy magisterskiej. Jak nazwa tematu wskazuje, mam problem z wstawieniem do równania polskich znaków. Wygooglowałem sobie, że zmiana czcionki w definicjach styli z Times New Roman na Times New Roman CE załatwia sprawę, ale u mnie... nie załatwia, bo o ile mogę już wstawić literki Ą, Ć czy Ę, o tyle Ł już nie :lol: A bez tego ani rusz, bo mam tu różne kapitaŁy wŁasne czy wskaźniki zadŁużenia ;)
    Może miał ktoś ten sam problem i powie mi, co tu pozmieniać?

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Zawsze możesz napisać wzór np. w MathCAD-ie i wkleić potem do Worda.
  • Poziom 10  
    Tyle tylko, że ten MathCAD nie jest darmowy, a wersja demo mnie nie interesuje (część wzorów będę musiał napisać za pół roku, część za rok)... Jest jakiś darmowy program tego typu?

Jest też opcja z OpenOffice, ale tu z kolei mam problem innego typu - jak wyrównać licznik i mianownik względem linii ułamka?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    A czy napisanie tekstu normalnie a potem skopiowanie go do edytora równań działa?
  • Poziom 10  
    Marcin230 napisał:
    Dziwna sprawa, bo ja bez problemu mogę pisać z ogonkami w edytorze. MSO2000 i 2003.

A jakie masz ustawienia w definicjach styli? Porównaj proszę z moimi ustawieniami, które wkleiłem w pierwszym poście (wstaw -> obiekt -> me 3.0 -> styl -> definiuj).
    maciek_slon napisał:
    A czy napisanie tekstu normalnie a potem skopiowanie go do edytora równań działa?

Nie działa niestety, zamiast Ł pojawia się trójka w indeksie górnym (np. "wskaźnik zad³użenia").
  • Poziom 31  
    A akcesoriach masz Tablice znaków. Stamtąd uzyskasz każdy znak. Wybierasz czcionkę, wybierasz znak, klikasz na kopiuj, przechodzisz do Worda i dajesz wklej lub pisze też kod który podajesz dla danego znaku np.U+0021 dla znaku ! Jeśli nie masz w akcesoriach, musisz załączyć w "Dodaj usuń" w komponentach windowsa, w akcesoriach.

Z tego co wiem to Word ma wlasną Tablice znakow przynajmniej tak było w wersji 97

Marcin230 :arrow: Czcionki bez CE nie zawieraja polskich znaków.
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o zmianę na Times New Roman, to jest to krok wstecz - przy takim ustawieniu nie mogę wpisać żadnych znaków z ogonkami.
    Jeśli chodzi o generator znaków (czyli tablicę znaków jak rozumiem), to mogę z niego wkleić każdą literę za wyjątkiem wspomnianego Ł.
    Co do języka mojego systemu - chodzi o ustawienia regionalne i językowe? Jeśli tak, to "polski programisty". A jeśli chodzi o to, czy jest to Windows w wersji polskiej, to oczywiście.
  • Poziom 10  
    jankolo napisał:
    tomi2406 napisał:
    mogę z niego wkleić każdą literę za wyjątkiem wspomnianego Ł

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic217889.html
    punkt 2.

No nie wiem, mam wątpliwości czy to rozwiąże problem, a boję się grzebać w rejestrze.
    Po pierwsze, mam chyba inny problem niż ten opisany w linku podanym przez Ciebie, bo ja generalnie mogę napisać małe Ł wszędzie, za wyjątkiem Microsoft Equation.
    Po drugie, nie mam karty graficznej Intela...
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem, ale w moim przypadku chodzi o literę "ś". Czy może to wina jakiegoś skrótu klawiszowego? W edytorze mogę wpisać wszystkie polskie znaki oprócz wspomnianego "ś", zaś w trakcie normalnego pisania tekstu aby napisać "ś" z prawym alt+s działa, ale lewy ctrl+lewy alt+s też nie działa, o co może chodzić?