Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ch這dzienie wodne - dylematy konstruktora

discolitez 31 Sie 2008 05:41 1890 7
  • #1 31 Sie 2008 05:41
    discolitez
    Poziom 13  

Chce sobie z這zyc WC od podstaw. Wiem co i jak ale mam dylematy:
    1. Czy zastosowac duza ch這dnice z samochodu i przykrecic ja do bocznej sciany komputera(nie ch這dona wentylatorami). Wtedy zbiornik dal bym do tego slota na napedy. Pompka zewnetrzna(nie w zbiorniku)
    2. Ch這dnica w pude趾u z p造ty wiorowej. Ma豉 ch這dnica (na wielkosc 2 wentylatorow PC) ch這downe 2 wentylatorami. Pompka zewnetrzna/wewnetrzna (tez poradcie) znajdujaca sie ze zbiornikiem w pudelku.
    3. Ch這dnica na 2 wentylatory (ch這denie 2 wentlatory) przykrecana od wewnetrznej strony PC, z ty逝 (tam gdzie jest miejsce na 2 wentylatory) Pompka zewnetrzna
    4. Ch這dnica na wielkosc tego duzego wentylatora z przodu obydowy. Pompka,zbiornik wewnatrz komputera.

Mam tez mozliwosc posiadania (tzn zrobienia) pasujacego w wentylator (ten mniejszy) Posiadam z jednej strony obudowy okno z pleksy z srodkowo wycietym otworem na wentylator. Aktualnie mam tam swiecacy w 3 kolorach)
    Czy moze ktos mi napisac czy chipset bardzo potrzebuje ch這dznia? I jakie czesci zasilacza potrzebuja ch這dzenia (zrobil bym wc tez do zasilacza :) ) Wystarczy tam gdzie sa radiatorki zeby zdemontowac wentylator w zasilaczu?
    Ile mniejwiecej na zasilacz, porcka, grafe, chipset bym potrzebowal pompke (ile L/H) i ile cm2 ch這dnicy by dobrze cieplo oddac. I ostatne pytanie: Czy wystarczy wsadzic przekaznik do zasilania wentylatora by automatyczne uruchamiac pompke?

Prosz niezw這cznie poprawi sw鎩 post zgodnie z punktami 10.8 i 11 regulaminu, niezastosowanie si do zalece moderacyjnych skutkowa b璠zie ostrze瞠niem.

0 7
  • #2 31 Sie 2008 12:21
    -cinek-
    Poziom 21  

jaki sprz皻 chcesz ch這dzi??

0
  • #3 31 Sie 2008 17:51
    discolitez
    Poziom 13  

Pentium 4 2,6GHz socked478, a grafika RXI 1050
    A co do modelatora

regulamin napisa:
    10.8 prze郵adowanie, obra瘸nie , o鄉ieszanie, u篡wanie niecenzuralnych s堯w pod adresem innych u篡tkownik闚, stosowania r騜nych form zaczepki, z這郵iwo軼i i kpin, og鏊nie przyj皻ych za naruszenie netykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),
    Czy ja kogos obrazi貫m?

0
  • #4 01 Wrz 2008 14:01
    -cinek-
    Poziom 21  

ch這dnica z miejscem na 2x12cm wentylatory z jednej strony powinna spokojnie wystarczy, b璠zie nawet na zapas.
    monta zale篡 tylko od w豉snej inwencji tw鏎czej np:
    - na dachu obudowy
    - z przodu obudowy
    - na dystansach z ty逝 obudowy
    - na spodzie obudowy robi帷 odpowiednie otwory wentylacyjne i podwy窺zenie obudowy.

pompa to serce uk豉du wc, warto do這篡 troch $$ aby p騧niej mie spok鎩 i dalej rozbudowywa uk豉d nie martwi帷 si o wydajno嗆 pompy, polecam sprz皻 dedykowany pod wc.

co chcesz osi庵n望 przez budow uk豉du wc?
    ma by ciche, wydajne, mi貫 dla oka, czy ma po prostu dzia豉 ? :D

edit:
    http://forum.purepc.pl/temat/chlodzenie-woda-i-inne-metody/33/poradnik-jak-zlozyc-pierwsze-wc/206200/
    mi貫j lektury :D

0
  • #5 01 Wrz 2008 14:12
    mravel
    Poziom 10  

Co do chlodnicy to zalezy ile masz funduszu.
    Ja polecil bym ci na poczatek chlodnice od LADY, jest cala miedziana oprocz kilku elementow ktore musisz przerobic lub kupic juz przerobiona. Koszt na zlomie lub allegro w dziale motoryxzacja to max 30 zl z przesylka jak dobrze sie porozumiesz ze sprzedajacym.
    Sam uzywalem jej kiedys i z wlasnego doswiadczenia powiem ze NIE ma wydajniejszej chlodnicy :)

0
  • #6 03 Wrz 2008 23:31
    discolitez
    Poziom 13  

A czy pojemnosc zbiornika wyrownawczego ma jakies znaczenie?

0
  • #7 04 Wrz 2008 09:25
    arktik1
    Poziom 27  

Tylko takie 瞠 mniejszy b璠ziesz musia cz窷ciej uzupe軟ia.

0
  • #8 07 Wrz 2008 11:36
    holcer
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

arktik1 napisa:
    Tylko takie 瞠 mniejszy b璠ziesz musia cz窷ciej uzupe軟ia.

Mo瞠sz jako rozwin望 my郵? Rez闚 (zbiornik闚) u篡wa si g堯wnie dla walor闚 estetycznych. Niekt鏎zy w og鏊e z nich rezygnuj - niekt鏎e pompki s przystosowane do odpowietrzania, a je郵i nie - montuje si tzw. tr鎩nik, przez kt鏎y pozbywamy si powietrza z uk豉du. Co do ch這dnicy - w tej chwili ceny ch這dnic dedykowanych do WC bardzo spad造. Mo積a nawet dorwa cz瘰to na Allegro takowe, u篡wane, w dobrym stanie. Jest to du穎 lepsza inwestycja od wszelkich ζd, Harrison闚, etc - dedykowana ma ju otwory specjalne do monta簑, wymiary odpowiednie i gwinty pod kro熯e. Jakie bloki chcesz mie w uk豉dzie? Zamierzasz sch這dzi "wszystko", czyli co? CPU->GPU->NB->SB->PSU->HDD? Napisz jaki fundusz przeznaczasz na ca這嗆. Co do robienia w豉snego ch這dzenia na PSU: http://www.mod-planet.com/forum/viewtopic.php?t=770 . Je郵i s康zisz, 瞠 dasz red, to czemu nie, ale je郵i dopiero zaczynasz, to lepiej na razie odpu嗆 ;).
    Pozdrawiam,
    Holcer

0