Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić odciecie zapłony w ibizie?

31 Sie 2008 13:41 1472 8
  • Poziom 19  
    Jak najprosciej moge zrobic odcięcie zapłony w seacie ibiza 98r z silnikiem benzynowym?
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Trochę niedokładne pytanie. Jakie odcięcie chciałbyś zrobić? Zabezpieczenie przeciwkradzieżowe? Najprościej, to założyć ukryty wyłącznik, a najlepiej nabyć sobie alarm lub immobiliser i go zamontować w samochodzie. To nie są jakieś duże pieniądze.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    mam alarm z funkcją odcięcia zapłonu (układ wykonawczy to przekaźnik) ale nie wiem gdzie sie z nim wpiąć?
  • Moderator Samochody
    W typowych dokładanych alarmach, przekaźnik ten wykorzystuje się do rozwierania przewodu włączającego rozrusznik (zaraz za stacyjką), natomiast do odcięcia zapłonu ten układ nie bardzo się nadaje.
  • Poziom 19  
    Nie ma innego spoobu na lepsze zabezpieczenie. Rozrusznik mozna ominąc ( z gorki bez niego zapali)
  • Moderator Samochody
    a przed kim chcesz to niby zabezpieczać? jak ktoś będzie chciał zawinąć auto to i tak sobie poradzi
  • Poziom 19  
    Kolego "ociz" daemna ta Twoja wypowiedz. Jak tak by wszyscy podchodzili do tematu to po co wogole zabepieczać lub zamykac auto.
  • Poziom 12  
    to zrób sobie odcięci paliwa,na tej samej zasadzie co odcięcie rozrusznika,wepnij sie w przewód zasilający pompe.( o ile jest to el.pompa paliwa)
  • Poziom 15  
    Do pompy nie ma sensu. Podlaczenie dodatkowego obwodu do pompy paliwa jest jedna z pierwszych rzeczy jakie robia zlodzieje, w koncu wystarczy podniesc tylna kanape i masz dojscie.
    A gdzie to podlaczyc to nie wiem. Moze jakis wazny przewod miedzy silnikiem a ECU? Musialbys miec schemat.