Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem notebooka do internetu

31 Sie 2008 13:51 2391 4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!

Posiadam internet kablowy (sieć osiedlowa).

Na komputerze stacjonarnym wszystko działa.

Natomiast jeśli przepnę kabel do notebooka (Acer Aspire 7720G) łączy się, ale tylko z LAN, internetu nie ma.

Prosiłbym o pomoc, jak połączyć się z internetem. Próbowałem wielu mozliwości.

System to Vista Home Premium.

P.S.

Jest mozliwośc przesyłania internetu z komputera stacjonarnego do laptopa za pomocą bluetooth ?

• Pomocny post
    Poziom 19  
    Witaj. Zmień adres MAC karty sieciowej w laptopie na taki jaki masz w karcie komputera stacjonarnego i wszystko zadziała. Najprościej za pomocą programu SMAC lub modyfikując adres sieciowy karty ręcznie w panelu sterowania. ;)
    Jak sprawdzić MAC karty w stacjonarnym?
  • Poziom 19  
    Nie mam Visty ale pod XP: klikamy na ikonkę połączenia sieciowego /prawym klawiszem myszy/ potem - Stan - Szczegóły i w tabeli /Szczegóły połączenia sieciowego/ Adres fizyczny to właśnie MAC karty. Pod Vistą może jest podobnie.

EDIT: 15:54
    Znalazłem inny programik, może bardziej poręczny i bardziej przystosowany do Visty mianowicie MAC Changer do pobrania z: http://programy.internetstandard.pl/pc/16305/MAC.Changer.1.0.pl.html Uruchamiasz i pojawia Ci się MAC aktualny, wpisujesz nowy - zatwierdzasz i już. :)
    OK już wszystko działa. Dzięki!