Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D4505 - wybija bezpiecznik

ustka 31 Sie 2008 18:38 3793 16
  • #1 31 Sie 2008 18:38
    ustka
    Poziom 8  

Witam.Proszę o udzielenie wskazówek dla zdaignozowania usterki opisanej poniżej:
    1.Wybór programu-automat działa
    2.Załączenie pompy-automat działa
    3.Pobranie wody-automat działa
    4.Kilkakrotne obroty bębna - automat przerywa pracę-wybija bezpiecznik
    Woda w bębnie już została lekko podgrzana.
    5.Próba ponownego uruchomienia pralki-po załączeniu programu i pompy nie pobiera już wody a przechodzi w stan sygnalizowania awarii(czerwona dioda przy napisie Serwis)-pralka nie posiada wyświetlacza dlatego też nie mogę podać kodu błędu
    6.Automat działa jedynie przy wybraniu programu wypompowywanie wody.W pozostałych próbach jak opisałem wyżej,czyli czasami(po wielogodzinnej przerwie w załączeniu) pobierze wodę i wybije bezpiecznik albo zasygnalizuje awarię.
    Czy jeśli jest to przebicie na grzałce to jak to można sprawdzić i czym się ono charakteryzuje dla pracy pralki?Ja jedynie sprawdziłem omomierzem czy ma ona przejście i takowe jest.
    Z góry dziękuję za pomoc

0 16
  • #2 31 Sie 2008 18:52
    nares
    Specjalista AGD

Jaki bezpiecznik wybija - różnicowo prądowy?

0
  • #3 31 Sie 2008 19:00
    eeban
    Specjalista AGD

5.Próba ponownego uruchomienia pralki-po załączeniu programu i pompy nie pobiera już wody a przechodzi w stan sygnalizowania awarii(czerwona dioda przy napisie Serwis)-pralka nie posiada wyświetlacza dlatego też nie mogę podać kodu błędu

ale sygnalizuje diodami kod błędu

0
  • #4 31 Sie 2008 19:01
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ustka napisał:

Czy jeśli jest to przebicie na grzałce to jak to można sprawdzić

Induktorem lub megaomomierzem lub odłącz grzałkę i włącz pralkę, jeżeli bezpiecznik nie wyzwoli to raczej grzałka ma przebicie.

0
  • #5 31 Sie 2008 22:20
    ustka
    Poziom 8  

Tak, wybija bezpiecznik różnicowo-prądowy

0
  • #7 31 Sie 2008 22:25
    schnauzerman
    Specjalista AGD

eeban napisał:
    pralka nie posiada wyświetlacza dlatego też nie mogę podać kodu błędu

ale sygnalizuje diodami kod błędu

A co Ty na to?

0
  • #8 31 Sie 2008 22:28
    ustka
    Poziom 8  

również brak sygnalizacji diodami kodu błędu, gdyż jest tylko jedna dioda przy napisie Serwis a i ta pali się tylko w sposób ciągły

0
  • #9 31 Sie 2008 22:35
    schnauzerman
    Specjalista AGD

schnauzerman napisał:
    ustka napisał:

Czy jeśli jest to przebicie na grzałce to jak to można sprawdzić

Induktorem lub megaomomierzem lub odłącz grzałkę i włącz pralkę, jeżeli bezpiecznik nie wyzwoli to raczej grzałka ma przebicie.

Czy to zrobiłeś?

0
  • #10 31 Sie 2008 22:37
    ustka
    Poziom 8  

wczoraj odłączyłem grzałkę i załączyłem pralkę.Z tego co zapamiętałęm nie wybiło mi bezpiecznika ale paliła sie dioda sygnalizująca awarię.Czy powinienem przy tym, po odłączeniu grzałki zewrzeć ze sobą przewody dochodzące do jej wejścia i wyjścia, czy pozostawić obwód przerwany?

0
  • #11 31 Sie 2008 22:40
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli nie wyzwolił bezpiecznik to wymień grzałkę.

0
  • #12 31 Sie 2008 22:42
    ustka
    Poziom 8  

jeśli jest to grzałka to gdzie jest ją najlepiej kupić (Chętnie skorzystałbym ze sprzedaży internetowej)

0
  • #14 31 Sie 2008 22:44
    ustka
    Poziom 8  

ok,dzięki.Jutro dla pewności wymontują ją raz jeszcze i napiszę co się stało

0
  • #15 02 Wrz 2008 00:11
    ustka
    Poziom 8  

Tak jak pisałem wcześniej, wymontowałem grzałkę i nie wybiło RCD.Po jej wmontowaniu RCD wyzwolił. Odezwę sie po dokonaniu zakupu. Serdecznie Wam dziękuję za cenne podpowiedzi.

0
  • #16 19 Lut 2009 12:27
    Mariusz 3410
    Poziom 10  

Witam mam problem z pralką Whirlpool AWO/D41125 spaliła się pompka po wymianie na nową programator nie daje napięcia na pompkę,jaka może być przyczyna.

0
  • #17 19 Lut 2009 12:37
    Rysiek 19
    Poziom 17  

Pewnie od spalonej pompki poszedł programator.Pozdrawiam

0