Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe rozdzielenie satelity na dwa TV

31 Sie 2008 21:28 5015 7
  • Poziom 23  
    Witam. Było na ten temat wiele, ale chodzi o to że ja nie muszę oglądać ma każdym oddzielnego programu.

A więc mam mały warsztat/altankę, i niedługo kupię jakiś mały telewizor. No ale nic mi po jakieś drogiej antenie aby odbierać zniekształcony Polsat...

W domu (mały kawałek drogi od warsztatu który znajduje się w ogrodzie) mam Cyfrowy Polsat (Echostar 717). Chciałbym jakoś bezprzewodowo przesłać obraz do drugiego TV. Na obu TV może lecieć to samo, i tak prawie zawsze jest włączony mój ulubiony program, wiec zmieniać nie muszę).

Istnieje jakieś dyskretne urządzenie, aby nie oszpecać pokoju? Bardzo zależy mi na cenie...
    Wystarczy mi tylko aby przesyłało obraz, nic więcej mi nie potrzeba :)

PS
    Sygnał będzie miał do pokonania kilka ścian...

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam
    Skoro może być ten sam program, to polecam "Video sender", częstotliwość 2.4GHz. Szukaj pod tym hasłem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam,
    obecnie są dostępne bezprzewodowe video transmitery z przesyłem IR, co oznacza, że oprócz sygnału AV z SAT do TV w drugą stronę możesz przesłać sygnał pilota!!!
    Wypróbowałem TELEVES (trochę droższy ok. 200,- więszy zasięg do 100m) i EMTEC V100 (ok. 150,-)
  • Poziom 34  
    Sygnał może nie przebić się przez kilka ścian.
  • Poziom 23  
    Kupiłem, podłączyłem w innym pokoju ale nie jestem zbyt zadowolony :/ Sygnał nie przebił się nawet przez drzwi... Podobno działa na 100m i przechodzi przez ściany. Aby oglądać w swoim pokoju muszę mieć otwarte drzwi bo inaczej obraz śnieży... Nie ma mowy aby sygnał doszedł do warsztatu :/

No ale trudno, drogie nie było, może przyda mi się do DVD itp. :)

Dzięki za pomoc

PS
    Może wiecie czy idzie jakoś wzmocnić sygnał...
  • Poziom 17  
    Witam po raz kolejny.
    Pisałem o wypróbowanych urządzeniach TELEVES i EMTEC.
    Bez problemu pracują na kilkudziesięciu metrach z efektem lepszym niż na kablach. Natomiast ostatnio pojawiła się tania tandeta (w zeszłym tygodniu miałem 3 takie w serwisie), z którą nie wiadomo co zrobić (nieprawidłowa praca - zakłócenia, szumy fonii nawet na kilku metrach).
    Pozdro Piotr