Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modem UPC i ruter - problem z podziałem łącza

Mojzes 01 Wrz 2008 00:13 14726 3
  • #1 01 Wrz 2008 00:13
    Mojzes
    Poziom 10  

koleżanka zamówiła UPC, dostała modem i wszystko chodzi, ale jak chce podzielić internet za pomocą rutera na dwa komputery, to ten drugi działa jedynia gdy ten pierwszy jest włączony :/ Nie wiem dokładnie jakie są ustawienia, wiem jedynie, że jest włączone DHCP. Podobno UPC daje zewnętrzny adres IP, więc nie rozumiem czemu koleś ustawił DHCP w ruterze.
    1) czy można ustawić adresy statyczne w ruterze dla kompów?
    2) jak to należy z grubsza skonfigurować aby działało bez problemów, czy połączenie: modem UPC - ruter - dwa kompy będzie działać w przypadku UPC?
    3) czytałem o adresach mac, czy takie same adresy mac w dwóch komputerach nie spowodują konfliktu ?

Będę wdzięczny za pomoc

0 3
  • #2 01 Wrz 2008 01:58
    FlyBoy
    Poziom 28  

Witam!
    Po pierwsze to nie ruter tylko router.
    Po drugie popracuj nad pisownią. :-)
    Po trzecie jak zakładasz jakiś wątek, to postaraj się dokładnie opisać problem, używany sprzęt, systemy operacyjne.
    Po czwarte, zanim zaczynasz zabawę w instalatora, zapoznaj sięz dokumentacją sprzętu/dostawcy Internetu.

Na stronie UPC jak byk masz napisane że IP jest dynamiczne/zmienne, przydzielane przez DHCP - KLIK
    Jeżeli router koleżanki ma możliwość klonowania adresu MAC dla portu WAN to prawdopodobnie nie ma problemu z podziałem łącza, tylko czy jest to legalne?
    Nie zmienia się adresów MAC kart sieciowych w komputerach, tylko MAC przypisany dla portu WAN routera.
    Zdecydowana większość routerów pozwala na przydzielenie stałego adresu IP komputerom w sieci na podstawie adresów MAC kart sieciowych.
    Podsumowując, napisz jaki masz router a ktoś na pewno pomoże.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 01 Wrz 2008 11:03
    Mojzes
    Poziom 10  

1) router czy ruter - obie nazwy są dopuszczalne
    2) po drugie pisownia jest ok więc nie wiem o co Ci chodzi
    3) po trzecie nie mędrkuj się tak
    4) a po czwarte masz racje, powinienem podać typ sprzętu, ale niestety nie znam, więc nie podałem

0
  • #4 01 Wrz 2008 20:00
    Mojzes
    Poziom 10  

ponieważ rozwiązałem mój problem dzięki poradom Alany podaje rozwiązanie :

"sposob podlaczenia:
    modem UPC -> port WAN routera
    kompy -> port LAN routera

wiekszosc routerow nie wymagala konfiguracji - odpalalo sie to od razu po podlaczeniu do modemu i zresetowaniu go [wylacz i wlacz], konfigurowalam jedynie WiFi i czasem DNS.

Jezeli router ma port WAN na taka mniejsza wtyczke jak do telefonu to jest to router do neostrady i do kablowki sie nie nadaje."

dodam ze w tym przypadku był to ruter Asmax BR604, co jednak nie miało wiekszego znaczenia.

Temat można uznać za zamknięty

0