Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

sterowanie przep造wowym podgrzewaczem wody

bartekiw 28 Lut 2004 12:55 2084 3
  • #1 28 Lut 2004 12:55
    bartekiw
    Poziom 10  

Problem jest nastepujacy:
    posiadam przep造wowy podgrzewacz wody- 3 fazowy
    ze wzgledu na niskie cisnienie wody w instalacji i duza bezwladnosc stycznikow i uklad闚 w陰czajacych poszczeg鏊ne fazy nie sprawdza sie. chce go przerobic .
    zamiast ukl. zalaczajacego (dzialajacego na zasadzie r霩nicy cisnie) chce zastosowac przep造womierza.
    pomysl jest taki zastosowac maly wodomierz- zesprzeglic go ze Enkoderem (czujnik predkosci obrotu) za nim zastosowac prztwornik f/U za tym przyda by sie jakis ukl. z 3 nap. odniesienia , kt鏎y przy ich przekroczeniu za陰cza by poszczeg鏊ne el. grza趾i.

moze ktos ma pomys. lub jakis schemat. ca造 lub mniejsze jego czesci
    bede wdzieczny za pomoc - jakie el zastosowac
    podgrzewacz jest 3 fazowy o mocy 3x6kW
    no i musia by byc odseparowany elektrycznie od sieci wodociagowej
    ale to za豉twi chyba enkoder

pozdrawiam all

0 3
  • #2 28 Lut 2004 13:29
    nakla
    Poziom 12  

Mia貫m podobny problem.Popatrz w wn皻rze tego podgrzewacza.Ja wyj掖em jedn spre瞛ynke na przeponie i wstawi貫m s豉bsz.Teraz wszystko jest ok.Jak odkr璚e nawet lekko wode to ju grza趾a grzeje.Tylko uwa瘸j zeby nie by這 tak 瞠 woda nie przep造wa a grza趾a grzeje-bo ja spalisz.Chocia widzia貫m ju 瞠 czasami s czyjniki na grza貫ce i jak o進庵nie zbyt wysoko temp to roz豉ncza.

0
  • #3 28 Lut 2004 17:46
    ankuch
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

Jaki to podgrzewacz :?: I jakie masz ci郾ienie w sieci :?:
    Je郵i to Kaskada "Biawaru" to nie trzeba wymiany spr篹yny, ka盥y z si這wnik闚 ma regulacj napi璚ia spr篹yny. Mo積a zmniejszy lub zwi瘯szy si喚 nacisku.
    Poza tym trzeba sprawdzi czy na odej軼iu nie ma czego, co ogranicza przep造w. Cz瘰to si zdarza, 瞠 np. w prysznicu cz窷 dziurek zajdzie kamieniem i te grza趾i si nie w陰cz. Wystarczy udro積i wszystkie dziurki i powinien dzia豉.

0
  • #4 28 Lut 2004 18:59
    bartekiw
    Poziom 10  

podgrzewacz SIMENS
    co do cis w sieci to nie wiem
    ale jestem pewien ze jest za male
    ten wlacznik cisnieniowy membranowy z ukl silownikow sie nie sprawdzaja
    regulacja tu nic nie daje robilem to wielokrotnie
    regulacja og鏊na calego zespo逝 jak i reg. poszczeg鏊nych w陰cznik闚
    nawet podmienilem caly podgrzewacz NIC nie DALO

nie bede wnikal jak to sie tam ustawia
    jak nastawie wl帷zanie przy ma造m poborze wody to po zakreceniu wody stycznik "nie odbija"
    a jak go poluzuje to dopiero za趺帷za sie py takim poborze wody ze konia mozna utopic.

OBSTAJE przy moim prototypie jezeli uda sie go zrealizowac i kwestia jakim kosztem

na razie dzieki za pomoc

0