Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh AF 1035 - zacięcia papieru, rolka rejestracji ok

01 Wrz 2008 12:21 1491 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Panowie mam następujący problem :

Zacięcia papieru, a właściwie zagięcia bo kartka jest zagięta na długości około dwóch centymetrów (wachlarzyk). Kopia wychodzi bez jakiegokolwiek błędu. Kartka jest zaginana przed bębnem widać to po naniesionym obrazie
    (brak pod zagięciem ).
    Wykonałem już następujące czynności (które nic nie dały):
    - wymian sprzęgła rejestracji
    - wymian płytki wejścia /wyjścia
    - wymiana sprzęgła podawania
    - Wymiana czujnika rejestracji
    Rolka rejestracji wygląda ok .
    Z góry dziękuje za wszelkie rady.
    Czekam na ewentualne pytania lub sugestie.
  • Poziom 29  
    Witam

Czy to się dzieje z wszystkich podajników? Jak wygląda kopia z ręcznego - czy też ma zagięcie? Jeśli źle jest tylko z kasety to zobacz czy nie blokują papieru te metalowe prowadnice w kasecie. Zobacz w kodach czy nie jest ustawiona za duża fala.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Łapki w kasecie są dosunięte do papieru?
    I czy z każdej kasety tak zagina papier?

pozdrawiam
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jak rozumiem, zagięcie jest na stronę zadrukowywaną (a nie pod spód)? No i również czekam na odpowiedzi na pytania zadane przez kolegów...
  • Specjalista - kserokopiarki
    Stawiałbym na sprzęgła. Daj sobie trochę czasu, rozbierz je dokładnie i wyczyść (wszystkie sprzęgła - napędowe i podające). Takie objawy są właśnie przy zabrudzonych sprzęgłach. Wymiana rzadko kiedy jest konieczna. Wystarczy wyczyścić ten czerwonawy osad i po sprawie!

C.
  • Poziom 25  
    Zwykle jest temu winne sprzęgło podawania papieru albo czujnik rejestracji, ale w tych maszynach przyczyną może być też nieoryginalny wałek dociskowy w piecu.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie i dziękuje za wszystkie podpowiedzi:
    Jak już pisałem wcześniej czujnik rejestracji i sprzęgła zostały wymienione na nowe. Z podajnika bocznego zacięcia nie występują, maszyna zagina z każdej kasety nie są to regularne zacięcia potrafi zrobić około 200 kopii bez zagięcia, a potem tragedia :(.
    Czekam na dalsze sugestie.