Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Ariston AMD 129 jak wymienić łożysko

hansi157 01 Wrz 2008 14:44 1887 1
  • #1 01 Wrz 2008 14:44
    hansi157
    Poziom 9  

Witam serdecznie. Proszę o poradę jak wymienić uszkodzone łożysko w/w pralce. Czy trzeba zdejmować krzyżak czy trzeba użyć jakiegoś ściągacza?

0 1
  • #2 21 Gru 2013 23:40
    mybox
    Poziom 2  

Ja walczyłem z tematem dziś, może się przyda: zdjęcie części tylnej obudowy, paska, następnie górne obciążenie, odkręcenie koła pasowego - śruba klejona więc trzeba dużo siły i dobre narzędzia - nastepnie odkręcenie krzyżaka, najpierw pralka w pionie, trzeba poluzować wlot "suszarki" by odkręcić górne śruby, jak górne są wykręcone, pralka na bok by odkręcić dolne - łącznie osiem. Delikatnie zruszyć krzyżak gumowym młotkiem i wyjąć przekręcając przez tylną obudowę. U mnie łożyska trzymały sie jak zaklęte więc trzeba było kombinować z ich wybijaniem - "ściągaczy" nie było jak zaczepić jedynie okrągła nasadka i ciężki młot pomógł. Do osadzenia większego łożyska przydało się stare - mysi wejść ok 8 mm w głąb więc aby nie uszkodzić przy wbijaniu, stare łożysko było idealną nakładką. Zamontowanie wszystkiego to odwrotna czynność opisana wcześniej. Pralka pracuje tak cicho, że nie wiadomo czy w ogóle pracuje ale pranie jest idealnie czyste :) w ten sposób można za ok 30 zł przywrócić nowe "życie" AMD129EU

2