Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 876/D-nie startuje żaden program.

mitoo 01 Wrz 2008 17:35 6040 9
  • #1 01 Wrz 2008 17:35
    mitoo
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z tą pralką polegający na tym,że po ustawieniu programu i po wciśnięciu przycisku START pralka dalej nie pracuje.Przycisk WŁ/WYŁ
    jest włączony,wyświetlacz świeci,woda doprowadzona.Zdarza się,że po jakimś czasie gdy wciskam START zacznie pracować i cykl prania przebiega bez zakłóceń.Po skończeniu prania i ustawieniu znowu jakiegoś programu i wciśnięciu START pralka nie pracuje.Czasem załapuje nawet po kilku dniach.Może ktoś zna przyczynę to proszę o radę.
    Pozdrawiam.

1 9
  • #2 01 Wrz 2008 17:57
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Czy po włączeniu pralka się blokuje?

0
  • #3 01 Wrz 2008 18:08
    mitoo
    Poziom 9  

Nie wiem ,co masz na myśli ale po włączeniu WŁ/WYŁ świeci wyświetlacz a po ustawieniu programu wciskam START i nie startuje (nie jest też podświetlony) ale wyświetlacz świeci normalnie.

0
  • #4 01 Wrz 2008 18:44
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Mam na myśli to że pralka po włączeniu powinna się blokować (brak możliwości otwarcia), czy Twoja się blokuje?

1
  • #5 01 Wrz 2008 19:03
    mitoo
    Poziom 9  

Aaa...już kumam:D Nie blokuje się.Po włączeniu mogę otworzyć drzwiczki.

0
  • #6 01 Wrz 2008 19:13
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź czy do blokady dochodzi napięcie, jeżeli tak a drzwiczki się nie blokują, blokada do wymiany.

0
  • #7 03 Wrz 2008 00:02
    mitoo
    Poziom 9  

Wymontowałem zamek z blokadą drzwiczek i sprawdziłem poza obwodem pralki.Działa prawidłowo.Natomiast w pralce dochodzą do niego
    trzy przewody;między dwoma jest napięcie sieci a na trzecim nie ma .Po wciśnięciu przycisku WŁ/WYŁ pojawia się właśnie to napięcie a po wciśnięciu START pralka nie uruchamia się i blokada nie działa.Może jest coś z elektroniką bo całe sterowanie jest elektroniczne.Nie mogę nigdzie znaleźć schematu tej pralki;może ktoś z Was wie gdzie mógłbym go zdobyć?

0
  • #8 03 Wrz 2008 08:55
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź jakość połączeń między panelem a modułem, podmień blokadę.

0
  • #9 15 Gru 2010 20:14
    wojtek-65
    Poziom 1  

Mam podobny problem pralka w czasie prania przestała prać, wyświetlacz swieci ale nie ma na nim widocznych żadnych wyświetlonych funkcji. Co to może być czy to jest uszkodzony programator czy coś innego. Włączałem i wyłączałem pralkę ale na wyswietlaczu tylko przez ułamki sekund coś się pojawiało na następnie znika .prosze o poradę

0
  • #10 08 Maj 2013 23:37
    primo13
    Poziom 9  

Brawo dla schnauzermana miałem dokładnie ten sam problem co mitoo blokada drzwiczek działa na zasadzie silowniczka elektrycznego (nie znam fachowej nazwy) po podaniu napięcia nagrzewa się wysowa blokuje zamek w drzwiczkach i jednocześnie załącza styk(pralka startuje) siłowniczek ma regulacje w postaci malej śrubki u mnie pomogło wkręciłem jeden obrót zobaczymy na jak długo ewentualnie można obejść i śpiąc na krótko ale podczas prania będzie możliwość otwarcia drzwi

0