Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trudny wybór... Kamera czy aparat z możliwością nagrywania.

01 Wrz 2008 19:00 9349 12
  • Poziom 2  
    Czy najlepsze aparaty z możliwością robienia filmów robią lepsze filmy niż przeciętne lub dobre kamery? Kamery lub aparatu będę używał do tworzenia filmów które w jakości HD będę wrzucał na youtube...

Potrzebuje porady bo bardziej skłaniam sie do kamery ale wiadomo... koszty są większe a budżet ograniczony - 1500 zł.

Może jakieś dacie jakieś sugestie?
  • Poziom 38  
    czesio_m_14 napisał:
    ..będę używał do tworzenia filmów które w jakości HD...
    Aparat do zdjęć :!:
    Kamera do filmów :!:

Możesz kupić aparat z możliwością kręcenia filmów w HD i do tego kartę SDHC 16GB, ale jeśli nie zamierzasz w ogóle robić zdjęć to lepiej kup kamerę.
  • Poziom 2  
    Mógłbyś mi polecić narzędzie którym można robić filmy hd (marka lub model)
    która kosztowałaby w granicach 1000-1500 złotych?
  • Poziom 38  
    Konkretnego modelu niestety ale Ci nie polecę bo nie jestem w temacie.

Kolega ma aparat KODAK Z812 IS i kręci ładne filmy w HD.
    Co do zdjęć to ten aparat niestety nie jest najlepszy.

Pamiętaj że kamera ma lampę, a aparat nie, także o filmowaniu aparatem w pomieszczeniach zapomnij chyba że go bardzo dobrze rozświetlisz.
  • Poziom 18  
    czesio_m_14 napisał:
    Mógłbyś mi polecić narzędzie którym można robić filmy hd (marka lub model)
    która kosztowałaby w granicach 1000-1500 złotych?

Na dobrą kamerę HD do celów amatorskich musiałbyś wyłożyć minimum tysiąc więcej niż zakładasz. Może na początek kup sobie dobrą kamerkę z twardym dyskiem nie HD.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Można też kupić kamerę, z możliwością robienia zdjęć... Taką jak ta tutaj: http://www.winmar.pl/p5412,Kamera_Cyfrowa_SONY_HDR-TG7VE.html nie testowałam tego sprzętu, ale wydaje mi się, że mogłoby to również być dobre rozwiązanie przy takim dylemacie. Ja osobiście wolę fotografować, ale jak ktoś nie może się zdecydować, to czemu nie?
  • Poziom 11  
    napisz co to będą za filmiki. czy jakość dźwięku będzie istotna, w jakich warunkach oświetlenia, czy potrzebujesz płynnego zumowania.
  • Poziom 11  
    Kup lumixa fz38. Na każdym z forum odradzali mi kupno aparatu do filmowania. Ale ja i tak zrobiłem swoje bo żadna kamera przynajmniej do 2 tys złotych nie ma przetwornika tak dużego jak aparat i tak dobrej optyki . Bo i miałem rację, filmy wychodzą rewelacyjne, żadna kamera nie nagra ujęć z małą głębia ostrości. Fz38 ma szybki auto focus, zoom podczas filmowania, stabilizator i ustawienia manualne czego brakuje w kamerach tych tanich. Jedyny minus to mniejszy komfort podczas filmowania.
  • Poziom 1  
    Ciekawe dlaczego aparat a nie kamere?
  • Poziom 17  
    Chciałem odświeżyć temat ponieważ nie znalazłem na forum odpowiedzi na to pytanie .
    Na innych forach brak jednoznacznej odpowiedzi co będzie lepsze do nagrywania filmów .
    Ogólnie w marketach z elektroniką wybór kamer jest niewielki a aparatów ogromny .
    A może ktoś z was ma aparat robiący dobre filmy , jeśli tak to jaki ?