Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KRC 278r Panel słabo świeci

stanley50 01 Wrz 2008 20:39 1199 4
  • #1 01 Wrz 2008 20:39
    stanley50
    Poziom 10  

Witam
    mam pytanie odnośnie panela, a mianowicie jeżeli chodzi o podświetlenie np. przycisku włączającego radyjko to jest dobrze podświetlony a już wyświetlacz czy inne elementy są bardzo słabo oświetlone, na wyświetlaczu to trzeba dobrze się przyglądać żeby zobaczyć jaka stacja jest włączona aktualnie, czy jest to trudne do naprawy i czy w ogóle da się takie coś naprawić, jeżeli tak to proszę o porady fachowców w tej dziedzinie
    pozdrawiam
    Stanisław

0 4
  • #2 01 Wrz 2008 21:31
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

Klawisze podświetlane są diodami LED a wyświetlacz dwoma połączonymi szeregowo żaróweczkami 6V. Prawdopodobnie jedna z nich jest spalona.

0
  • #3 01 Wrz 2008 22:07
    stanley50
    Poziom 10  

Czesław Kapłan dzięki za informację, mam natomiast jeszcze pytanie czy jak rozkręcę ten panel to dam radę sam wymienić te żaróweczki i czy nie rozpadnie mi sie to na czynniki pierwsze i nie będzie do użytku

0
  • #4 01 Wrz 2008 22:31
    szymtro
    Poziom 30  

Te stare kenwoody są bardzo dobrze zrobione.
    Panel masz na śrubki i małe zatrzaski. W środku jest płytka, gumki do przycisków, światłowody do przycisków.
    Wyświetlacz masz w takiej metalowej ramce - od spodu odgina się zaczepy i się demontuje. Szkiełko jest oddzielnie, elastomer, płytka rozpraszająca, odbłyśnik. Zamiast żarówek radzę zamontować diody led (np jasne w kolorze guzików albo jakimś innym)i wymienić rezystory szeregowe (1206 - pomimo że żarówki to producent przewidział) na dopasowane do prądu diody.

0
  • #5 01 Wrz 2008 22:56
    stanley50
    Poziom 10  

szymtro napisał:
    i wymienić rezystory szeregowe (1206 - pomimo że żarówki to producent przewidział) na dopasowane do prądu diody.

kurcze jako laik jak zobaczyłem rezystory szeregowe, a co to takiego? może jeszcze trzeba lutować, albo nie wiem co to 1206, albo jak dopasować do prądu, z elektroniką na bakier chyba będę musiał znaleźć jakiś zakład naprawiający bo myślałem że jakieś żaróweczki sie dokupi zamocuje i to wszystko

0
  Szukaj w 5mln produktów