Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co do Megane1PH2 w miejsce fabrycznych głośników do 1000zł

Balu 01 Sep 2008 21:22 1212 2
    Balu
    Level 38  
    Jak w temacie, fabryczne car audio mnie zaczęło męczyć...
    Czemu? Przy trochę głośniejszej muzyce charkoli już niestety:/

Więc co potrzebuję: 1) móc podłączyć Walkman (SonyEricsson) do wzmacniacza, móc podłączyć fabryczne radio na drugim wejściu (słuchanie radia po prostu) - radio nie wiem czy ma wyjście na wzmacniacz - wątpię, więc przydałoby się gdyby dało się po prostu podłączyć do wzmacniacza wyjścia z głośników...

Co mam: z przodu w drzwiach 2x głośnik - nie mam pojęcia co to ani jaki rozmiar, 2 gwizdki w desce - nie mam pojęcia co i po co:)
    2 głośniki w tyle w dachu - nie mam pojęcia jakie - autko kombi, więc z tyłu głośniki tylko w dachu wchodzą w rachubę.

Co chcę? SŁuchać głośno muzyki bez charkolenia - jaka muzyka? Rock/Grunge/Pop, raczej nie techno więc dół nie musi wymiatać, ale żeby jednak coś było go słychać.

Koszta w jakich chcę się zamknąć... no fajnie by było w okolicy 1000zł za wzmak + głośniki... do tego w planie jakiś NIE DUŻY subik MOŻE w przyszłości.

Chyba tyle na chwilę obecną mi przychodzi do głowy :-)

Czekam na jakieś SENSOWNE propozycje...

Nad czym myślałem - Blaupunkt GTA480 (da się podłączyć go zamiast głośników z radia), ma dodatkowe wejście, ale opinie są niespecjalne z tego co czytałem:), drugie to JBL GTO 75.4 JBL, ale czy dobry?=]
    Przyznaję się liczę na Was, bo w car audio nie mam za dużego pojęcia poza tym, że wiem jak się liczy THD i co to wzmacniacz;]

Co mnie nurtuje na co bym chciał odpowiedzi uzyskać:
    1) PreAmp, jak rozumiem konieczne jest coś do sterowania balancem/głośnością przed wzmacniaczem? Czy zrobiony samemu preamp na jakimś cyfrowym TDA zda rolę? (do tego bym go sobie do pilota podłączył firmowego albo coś?), bo o ile regulacja głośności radia samochodowego podłączonego na jedne wejścia- bez problemu, ale chciałem podłączyć WALKMAN BEZPOŚREDNIO - z pominięciem radia seryjnego ;-)
    2) Czy do gwizdków konieczna jest zwrotnica? Czy one mają wbudowaną / jest w paczce? :P

No i na koniec: NIE JESTEM AUDIOFILEM=] Więc nie będzie kabelków złotych, dociążników do kompaktów, marmurowych nóżek pod głośniki ani wzmacniacz - jeśli wiecie o czym mówię :-)

Widzę różnicę w mp3 między 128kbps i 256kbps powyżej już nie;P

No to teraz już chyba wszystko:-)

Aha jeszcze jedno firmowe radio to philips Tuner List (kaseciak, twarda mechanika z pilotem na kierownicy i wyświetlaczem zintegrowanym w desce - nie chciałbym się pozbywac go - ładnie odstrasza potencjalnych klientów;P).
    maxtz
    Level 27  
    Na przód załóż μ-Dimension EL-6 Comp
    zasil je z μ-Dimension EL-A52 resztę pieniążków przeznacz na kabelki i dystanse i tłumienie drzwi i będziesz się już mógł cieszyć fajnym dźwiękiem w swoim samochodzie :)
    O głośnikach w dachu w ogóle zapomnij z czasem kupisz drugi wzmacniacz i mały subwooferek i będziesz zadowolony w pełni ;)