Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic problem z centralnym zamkiem

szuja3 01 Sep 2008 22:55 5635 6
 • #1
  szuja3
  Level 11  
  Witam.

  Mam problem z moją hondą a dokładnie z zamkiem centralnym, najpierw przestał działać zamek od strony pasażera, a po niedługim czasie przestał działać centralny z prawej strony za pasażerem. Ogólnie siłownik działa bzyczy sobie ale nie zamyka i teraz się zastanawiam kiedy przestaną działać pozostałe i czy to jest wina siłowników czy elektroniki? Czy po prosty mam się rozglądać za nowymi częściami.
 • #2
  rema
  Level 27  
  Witam. Na początek trzeba sprawdzić okablowanie, czy nie jest uszkodzone, przetarte. Ja stawiam na zły kontakt wtyczek i gniazd(nie wiem czy są wtyczki pomiędzy drzwiami a budą, ale tam zawyczaj są problemy)- pewnie są zaśniedziałe. To samo przy centralce jak i siłownikach. Sprawdź. Pozdrawiam.
 • #3
  szuja3
  Level 11  
  chodzi o to, że niby wszystko działa siłowniki pracują ale drzwi się nie zamykają wcześniej ściągałem tapicerkę od strony pasażera i zero śniedzi auto garażowane, kable w idealnym stanie nic nie powykręcane ani nie pozałamywane ogólnie dziwna sprawa i to że z jednej strony tylko
 • #4
  rema
  Level 27  
  Podłącz siłownik bezpośrednio pod 12V na moment i sprawdź czy działa jak powinien. Wtedy będziesz wiedział czy silownik jest dobry.
 • #5
  szuja3
  Level 11  
  ale jeśli siłowni działa to jest sens maltretować go prądem?
 • #6
  rema
  Level 27  
  Jeśli dobry i wszystko sprawdzisz co pisałem, to przekaźniki(zimne luty wzgl.płytki) w centralce mają słaby styk lub słabe zsilanie + i -. Chyba że usterka jest w samym mechaniźnie, jakiś wodzik wypadł i nie zaciąga. Ale to już nie elektryka...
 • #7
  szuja3
  Level 11  
  siłowniki działają poprawnie z tego co się dopatrzyłem to chyba coś w środku zamka chyba się zepsuło