Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic problem z centralnym zamkiem

szuja3 01 Sep 2008 22:55 5635 6
    szuja3
    Level 11  
    Witam.

Mam problem z moją hondą a dokładnie z zamkiem centralnym, najpierw przestał działać zamek od strony pasażera, a po niedługim czasie przestał działać centralny z prawej strony za pasażerem. Ogólnie siłownik działa bzyczy sobie ale nie zamyka i teraz się zastanawiam kiedy przestaną działać pozostałe i czy to jest wina siłowników czy elektroniki? Czy po prosty mam się rozglądać za nowymi częściami.
    rema
    Level 27  
    Witam. Na początek trzeba sprawdzić okablowanie, czy nie jest uszkodzone, przetarte. Ja stawiam na zły kontakt wtyczek i gniazd(nie wiem czy są wtyczki pomiędzy drzwiami a budą, ale tam zawyczaj są problemy)- pewnie są zaśniedziałe. To samo przy centralce jak i siłownikach. Sprawdź. Pozdrawiam.
    szuja3
    Level 11  
    chodzi o to, że niby wszystko działa siłowniki pracują ale drzwi się nie zamykają wcześniej ściągałem tapicerkę od strony pasażera i zero śniedzi auto garażowane, kable w idealnym stanie nic nie powykręcane ani nie pozałamywane ogólnie dziwna sprawa i to że z jednej strony tylko
    rema
    Level 27  
    Podłącz siłownik bezpośrednio pod 12V na moment i sprawdź czy działa jak powinien. Wtedy będziesz wiedział czy silownik jest dobry.
    szuja3
    Level 11  
    ale jeśli siłowni działa to jest sens maltretować go prądem?
    rema
    Level 27  
    Jeśli dobry i wszystko sprawdzisz co pisałem, to przekaźniki(zimne luty wzgl.płytki) w centralce mają słaby styk lub słabe zsilanie + i -. Chyba że usterka jest w samym mechaniźnie, jakiś wodzik wypadł i nie zaciąga. Ale to już nie elektryka...
    szuja3
    Level 11  
    siłowniki działają poprawnie z tego co się dopatrzyłem to chyba coś w środku zamka chyba się zepsuło